YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ankara'da otobüslerde domuz gribi önlemi!
Ankara'da otobüslerde domuz gribi önlemi!
25 Ocak 2016 17:05
Yolcuları hastalıklardan korumak amacıyla EGO otobüsleri, virüs ve mikroplara karşı ameliyathanelerde kullanılan malzemelerle dezenfekte edildi. EGO otobüsleri, son haftalarda artış gösteren grip başta olmak üzere bulaşıcı hastalıklara karşı ön.lem aldı.

Başkent’te her gün 750-800 bin kişinin yolculuk ettiği EGO otobüsleri, son haftalarda artış gösteren grip başta olmak üzere bulaşıcı hastalıklara karşı dezenfekte ediliyor.

EGO Genel Müdürü Necmettin Tahiroğlu, bin 250 otobüs ile günde 750 ile 800 bin arasında yolcu taşındığını hatırlatarak, bu kadar yüksek sayıda insanın bir arada bulunduğu ortamlarda virüs ve mikropların kolay üreme imkanı bulduğunu, bu nedenle hijyenin büyük önem taşıdığını söyledi. 

MASKE VE ELDİVEN KULLANMALI

Yolcuları hastalıklardan korumak amacıyla EGO otobüslerinin, virüs ve mikroplara karşı da ameliyathanelerde kullanılan malzemelerle dezenfekte edildiğini belirten Tahiroğlu, bu konuda vatandaşlara da sorumluluk düştüğünü kaydetti. Tahiroğlu şu uyarılarda bulundu:

“Otobüsleri temiz tutmak bizim görevimiz. Ancak vatandaşların da hem kendi hem de başkalarının sağlığını tehlikeye atmaması gerekir. Özellikle nezle, grip ve soğuk algınlığı gibi bulaşıcı hastalığı olanlar maske ve eldiven kullanmalı ve daha özenli davranmalı.”

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler