YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ankara'da korkutan yangın
Ankara'da korkutan yangın
29 Ekim 2009 08:59
Çankaya'da bir malzeme deposunda meydana gelen yangında ölen ya da yaralanan olmadı

Ankara'nın Çankaya ilçesinde gece geç saatlerde 5 katlı bir binanın altındaki düğün organizasyonunda kullanılan malzemelerin bulunduğu depoda çıkan yangın, vatandaşları korkuttu. Binadan dumanların yükseldiğini fark eden vatandaşlar, kendilerini sokağa attı. İtfaiye, bina arkasındaki yangına ulaşmak için binanın girişindeki kapıyı kırdı. Can kaybının ve yaralamanın olmadığı yangın, yaklaşık bir saatlik çalışma sonucu söndürülebildi.

Yangın, gece saat 03.00 sıralarında, Seyranbağları 1 Cadde 17 numaralı 5 katlı bir binanın alt katındaki Nihat Tangil'e ait düğün organizasyonu için kullanılan malzemelerin bulunduğu depoda meydana geldi. Henüz neden çıktığı tespit edilemeyen yangın, bina arkasını sardı. Yoldan görülmeyen yangın, dumanların yukarıya yükselmesi sonucu bina sakinleri tarafından fark edildi. Yangını fark eden vatandaşlar kendilerini dışarı atarak itfaiye ve polise haber verdi. Olay yerine gelen ekipler, öncelikle dumanın kaynağını aradı. Binanın arkasına giden ekipler depo olarak kullanılan işyerinin penceresinden alevlerin yükseldiğini fark etti. Arkadan yangına müdahale edemeyen itfaiye ekipleri binanın ön girişindeki kapıyı kırdı. Kapının kırılmasıyla yukarıya dumanlar yükselmeye başladı. Polis depoda patlama olması ihtimaline karşı vatandaşları deponun arkasına yaklaştırmadı. Oksijen maskelerini takan itfaiye ekipleri, ön kapının kırılmasıyla dumanların yükseldiği depoya girerek yangına müdahale etti.

Yangın yaklaşık bir saatlik çalışma sonucu söndürüldü. Yangının neden çıktığı ile ilgili herhangi bir açıklama yapıldı. Can kaybı ve yaralanmanın yaşanmadığı yangında büyük çapta maddi zararın meydana geldiği bildirildi.
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler