YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ankara'da kaçak et operasyonu
Ankara'da kaçak et operasyonu
28 Ağustos 2011 11:01
Ankara Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri menşei belli olmayan yaklaşık 400 kilo kaçak kırpıntı et ile 350 kilo sakatat ele geçirdi.

Ankara Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, zabıta ekiplerinin Ramazan Bayramı öncesi vatandaşların güvenli alışveriş yapabilmeleri için denetimlerini artırdığı, bayram tatili süresince de bu denetimlerin devam edeceği bildirildi.

Ekiplerin Ulus Haline sağlıksız koşullarda taşınan, menşei belirsiz kaçak et ve sakatat sevkıyatı yaptığı belirlenen bir araca içindekilerle el koydukları belirtilen açıklamada, konuyla ilgili para cezası uygulandığı, yakalanan kaçak kırpıntı et ve sakatatın imha edilmesi için Tarım İl Müdürlüğü ekiplerine teslim edildiği kaydedildi. Açıklamada, Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Mehmet Ercan'ın konuya ilişkin şu görüşlerine de yer verildi:

''Bayram öncesi yetki alanımıza giren her konuda denetimlerimizi arttırdık. Vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde alışveriş yapması için menşeini, taşıma koşullarını takip ettiğimiz gıda maddelerinin hijyen koşullara uygun sağlıklı biçimde vatandaşlara sunulması için çaba sarf ediyoruz. Bu çerçevede sürdürdüğümüz denetimlerde sivil zabıta ekiplerimiz Ulus Halinde içerisinde esnafa verilmek üzere getirilen, hijyen kuralları ve gıda maddelerinde uygulanan soğuk hava zinciri dikkate alınmadan taşınan ve menşei belli olmayan yaklaşık 300–400 kilogram kaçak kırpıntı et ile 300 – 350 kilogram sakatat bulunan bir araca el koydu.''

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler