YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ankara'da ilk kez uygulanacak
Başken semalarında uçan 3 helikopter trafiği denetleyecek. Bu uygulama Ankara'da bir ilk
Ankara'da ilk kez uygulanacak
19 Haziran 2010 / 16:52 Güncelleme: 19 Haziran 2010 / 16:53

Ankara Emniyeti, okulların tatil olmasıyla birlikte yaşanacak trafik yoğunluğuna havadan kontrolle çözüm bulacak. Ankara'da ilk defa uygulanacak olan sistem sayesinde özellikle Ankara'nın giriş kapıları olan Polatlı, Şereflikoçhisar ve Kızılcahamam bölgelerinde Ankara Polisi helikopterle denetim yapacak.
        

Emniyet yetkilileri, 27 Haziran'a kadar sürecek olan denetimlerle ilgili olarak yaz sezonun başlaması ve bu hafta sonundan itibaren vatandaşların memleketlerine, tatil yörelerine, sınav merkezleri olan il ve ilçelere gitmesiyle yurt dışından Türkiye'ye tatillerine geçirmek üzere gelecekler ve düzenlenecek kültürel faaliyetlerin havadan denetimlerin yapılmasında etken olduğu bildirildi. 3 adet helikopterin görev yapacağı trafik denetimlerinde ayrıca helikopterler üzerinde de kameralar yer alarak Ankara trafiği saniye saniye kayıt altına alınacak.
       

Emniyet yetkilileri, helikopterle trafik kontrolüyle ilgili basın mensuplarına yaptığı bilgilendirme turunda trafik denetimlerini gözlem altına almak ile hatalı davranışları görülen sürücülerin ikaz edileceğini söyledi. Ankara Emniyeti ayrıca söz konusu tarihlerde karayolu güzergahlarında da denetimlerin artırılacağını kaydederek, amaçlarının vatandaşların güvenli bir şekilde seyahat etmesi olduğunu ve kurallara uymayan sürücüleri takip altına alacaklarını bildirdi. CHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler