YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ankara’da dev Kudüs mitingi
Ankara’da dev Kudüs mitingi
17 Aralık 2017 15:00
ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti ilan etmesinin ardından Türkiye'de çığ gibi yayılan protesto mitingleri devam ediyor. Ankara'da Kudüs'e Özgürlük İnsanlığa Barış mitingi düzenledi...

ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti ilan etmesinin ardından Türkiye'de çığ gibi yayılan protesto mitingleri devam ediyor.

İstanbul, Konya, Şanlıurfa, Gaziantep, Elazığ, Erzurum gibi büyük illerin ardından Ankara'da da 100'ü aşkın sivil toplum kuruluşu bugün dev bir miting gerçekleştirdi.

100 STK'DAN DESTEK

Sivil toplum kuruluşları 'Özgür Kudüs' iradesini tüm dünyaya duyurmak için "Kudüs'e özgürlük, insanlığa barış" mitingiyle bugün saat 13:00'de Anadolu meydanında toplanacak. Memur-Sen, Hak-İş, İHH, AGD, ÖNDER ve Cihannüma olmak üzere 6 STK'nın önderlik ettiği mitinge 100'ü aşkın STK katılacak.

7 Aralık'ta Filistin'de gözleri bağlı şekilde gözaltına alınan Fevzi Cuneydi'nin amcası Reşad Cuneydi de mitingin özel davetlisi olacak. Cuneydi "Filistin'den yüreğimi aldım, Ankara'ya Kudüs mitingine geldim" dedi.

Çağrıcı listesinde yer alan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın da miting daveti yayımlayarak "Türkiye'nin başkenti Ankara'dan Filistin'in başkenti Kudüs'e ulaşan İntifada'yı güçlendirmek için sivil kuruluşlar olarak bir araya geliyoruz" dedi.

 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler