YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ankara'da çöp kamyonu takla attı: 4 işçi yaralandı
Ankara'da çöp kamyonu takla attı: 4 işçi yaralandı
24 Aralık 2014 09:16
Ankara’da Çankaya Belediyesine ait bir çöp kamyonu görevde olduğu sırada trafikte bir araç sıkıştırınca takla attı. Yan yatan kamyon üzerinde bulunan 4 işçi yola savruldu. İşçilerden biri ağır yaralanırken diğerleri de çeşitli yerlerinden yaralandı.

Kaza, dün saat 23.30 sıralarında, Bilkent’te bulunan Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) rehabilitasyon nizamiyesi önünde meydana geldi. İddiaya göre, Çankaya Belediyesi’ne ait 34 JE 9420 çöp toplama kamyonu görevde olduğu sırada trafikteki bir başka araç tarafından sıkıştırıldı. Diğer aracın tacizinden kurtulmaya çalışan kamyonun sürücüsü direksiyon hâkimiyetini kaybedip yol ortasındaki beton bloklara çarptı.

Çarpmanın etkisiyle kamyon takla atıp yan durdu. Kamyonun ön tarafında bulunan ve arkada çöp toplamak için araca tutunan işçiler Hatip Kılıç, Cihan Bağcı, Abdullah Pisgenli ve Bünyamin Türkgenci yol ortasına savruldu. Şans eseri kamyonun altında kalmaktan son anda kurtulan 4 işçiden biri ağır yaralanırken diğer 3 işçi ise çeşitli yerlerinden yaralandı. Kaza sonrası olay yerine polis ambulans ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Yaralı işçiler olay yerindeki ilk müdahalelerinin ardından Atatürk Eğitim Araştırma ve Gazi Hastanesi’ne kaldırıldı.

Olay yerinde bulunan işçilerden biri, kaza anını şöyle anlattı: "Yan tarafımıza araba girdi oradan kaydırdık. Yer buz değildi ama arabalar bizi sıkıştırdı. Buradaki arabalar bizim üstümüze geliyor. Ne kadar kaçsak adam üstümüze geliyor." Kaza sonrası kamyondan sızan benzin yol ortasına yayıldı. Çevrede güvenlik önlemi alan polis, vatandaşları herhangi bir yangın ihtimaline karşı uyarırken, olay yerinde de itfaiye ekipleri hazır bekledi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler