YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ankara'da çöken üst geçit
Ankara'da çöken üst geçit
08 Ağustos 2015 05:08
Başkentte kamyonla taşınan iş makinesinin çarpması sonucu bir bölümü çöken üst geçitten arta kalan yapının yıkım çalışmaları neredeyse tamamlandı.

Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde bulunan üst geçitten arta kalan yapı, Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ ekiplerinin gece yarısından beri yaptıkları yol açma çalışması sonucu büyük ölçüde yıkıldı.

Ekiplerin, 2 iş makinesiyle yaklaşık 4 saat süren çalışması sonucu çelik, beton, ahşap ve alüminyumdan oluşan yapıdan geriye sadece 4 beton sütun kaldı. Yolun, kalan sütunların yıkılmasının ve molozlardan temizlenmesinin ardından bugün sabah saatlerinde tekrar ulaşıma açılması bekleniyor.

Tadilat nedeniyle henüz faaliyette olmayan Devr-i Alem Restoranı'nın bulunduğu üst geçidin bir bölümü, Etlik Caddesi'nden Bentderesi istikametine giden ASKİ'ye ait bir kamyondaki iş makinesine takılarak çökmüştü.

Etlik Caddesi giriş-çıkışının ulaşıma kapatılmasına neden olan kazanın ardından CHP Milletvekili Aylin Nazlıaka olay yerine gelerek kaza hakkında görevlilerden bilgi almıştı.

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler