YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ankara'da çatılar uçtu
Ankara'da çatılar uçtu
09 Mart 2010 18:06
Ankara'da etkili rüzgar Başkentlilerin sıkıntı yaşamasına neden olurken Mamak'ta da bir ilköğretim okulunun çatısı uçtu.

Saimekadın Mahallesi Bahçelerüstü mevkisinde, Mamak TOKİ İlköğretim Okulu'nun çatısı öğrencilerin derste bulunduğu sırada rüzgar nedeniyle uçarak etrafa saçıldı.

Bahçede okulun çatısını dağılmış şekilde gördüklerini ifade eden veliler, olayda can kaybı olmamasının sevindirici olduğu kaydetti.

Veliler, okulun yapı kalitesinin düşük olduğu öne sürerek, daha önce de benzer olayların meydana geldiğini anımsattı. Dün gece de okulun ana su hattı borusunun patladığını, tuvaletlerin de alt yapı sorunları nedeniyle uzun süredir kullanılamaz durumda olduğu iddia eden veliler, TOKİ yetkililerine defalarca okulda yaşanan sorunları aktardıklarını ancak her hangi bir çözüm üretilmediğini savundu.

Veliler, fırtına, rüzgar gibi olaylarda öğrencilerin zarar görmemesi için bir an önce okulun tadilata alınmasını istedi.

Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri de olayın ardından okula geldi ve incelemede bulundu.

Yetkililer, hasarın giderilmesi için ilgili makamlara bilgi verdiklerini belirtti.

Mamak Belediyesi tarafından etrafa savrulan inşaat malzemeleri temizlendi.

Bu arada çevrede TOKİ tarafından yaptırılan konutlarda oturan vatandaşlar ile alışveriş merkezinde dükkanları bulunan esnaf, yağmur ve şiddetli rüzgarda sürekli sorunlar yaşadıklarından yakındı. AA
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler