YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ankara'da askeri araca bombalı saldırı: 28 ölü
Ankara'da askeri servis aracı geçişi sırasında patlama oldu. Hükümet sözcüsü Numan Kurtulmuş, bombalı saldırıda 28 kişinin hayatını kaybettiğini ve 61 kişinin yaralandığını söyledi.
Ankara'da askeri araca bombalı saldırı: 28 ölü
18 Şubat 2016 / 08:10 Güncelleme: 18 Şubat 2016 / 09:07

Ankara'da askeri servis aracı geçişi sırasında bomba yüklü araçla saldırı oldu. Ankara'nın  en merkezi yeri olan, askeri kurumların ve lojmanların bulunduğu Devlet Mahallesi'ndeki saldırı, saat 18.30'da, bomba yüklü araçla gerçekleştirildi. Teröristler, İnönü Bulvarı'nı Dikmen Caddesi'ne bağlayan Merasim Sokak'ta, askeri servis araçlarının yanında bomba yüklü aracı infilak ettirdi. 

Yükselen simsiyah dumanlar Ankara'nın her tarafından görülürken olay yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Alevler arasından alınan yaralılar çevredeki hastanelere kaldırılırken, İnönü Bulvarı trafiğe kapatıldı. Polis, bölgede yeni bir patlama olasılığına karşın çevredekilere "Uzaklaşın" uyarısı yaptı.

NUMAN KURTULMUŞ: 28 ÖLÜ

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Ankara'da gerçekleştirilen saldırıda 28 vatandaşın hayatını kaybettiğini 61 vatandaşın ise yaralandığını açıkladı. Kurtulmuş, "En kısa zamanda bu saldırılarının arkasında kimin, kimlerin olduğu ortaya çıkarılacaktır" dedi.

ÇALIŞMALAR GECE BOYUNCA SÜRDÜ

Saldırıda zarar gören 4 otobüs ve bir otomobil, çalışmaların ardından üzerlerine branda örtülerek olay yerinden kaldırıldı.

Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ekiplerinin çalışmaları gece boyunca sürdü. Çalışmaların tamamlanmasıyla 3 otobüs ve bir otomobil, kurtarıcılar tarafından üzerlerine branda örtülerek olay yerinden götürüldü. Hareket kabiliyeti olan bir otobüs de bölgeden çıkarıldı.

Patlama sonrası kapatılan İnönü Bulvarı'nın bir kısmı trafiğe açıldı. Olay yerinde bir otobüs daha olduğu, kaldırma çalışmalarının devam ettiği öğrenildi.

ANKARA VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA

Valilik yetkilileri, yaptığı açıklamada, bugün saat 18.30 sıralarında İnönü Bulvarı'nı Dikmen Caddesi'ne bağlayan Merasim Sokak'ta askeri servis araçlarının geçişi esnasında, bomba yüklü bir aracın infilak ettirilmesi sonucu patlama meydana geldiği belirtildi. Yaralıların tedavisine çevrede bulunan hastanelerde devam edildiği belirtildi.

RTÜK'TEN YAYIN YASAĞI

Radyo ve Televizyon Üst Kurulunca (RTÜK), Ankara'da askeri servis konvoyunun geçişi sırasında meydana gelen patlamayla ilgili geçici yayın yasağı getirilmesi kararlaştırıldı.

RTÜK'ten yapılan açıklamada şunlar kaydedildi: "15 Şubat 2011 tarihli ve 6112 sayılı Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayın Hizmetleri Hakkında Kanun'un 7'nci maddesinde 'milli güvenliğin açıkça gerekli kıldığı hallerde veya kamu düzeninin ciddi şekilde bozulmasının muhtemel olduğu durumlarda' geçici yayın yasağı getirilebileceği öngörülmektedir. 17 Şubat 2016 tarihinde Ankara'da gerçekleşen patlama da anılan hüküm çerçevesinde olduğu değerlendirildiğinden, söz konusu olayla ilgili geçici yayın yasağı getirilmesi uygun görülmüştür."

Geçici yayın yasağının, olay yerini görecek şekilde canlı yayın yapılmasını, olayın oluş anı ve hemen sonrasına ilişkin görüntüler ve cenaze görüntülerinin verilmesini kapsadığı öğrenildi.

TSK'dan yapılan açıklamada; saldırıda bir tuğgeneral ve eşinin de hafif şekilde yaralandığı belirtildi.

Rasim Duman Kardesime
 // OSMANLI
INSAALLAH, SANA KATILIYORUM. ALLAH SENDEN RAZI OLSUN GÜZEL INSAN! DOGRU OLANI HATIRLATMISIYIN. ALLAH CÜMLEMIZE DOGRU DÜSÜNMEMIZI, ISLAMIN SARTLARINA GÖRE BIR INSAN OLMAMIZI, HELE COK ÖNEMLI - ALLAH CÜMLEMIZE EHLI SÜNNET VEL CEMAAT YOLUNDAN GITMEMIZI NASIP ETSIN. SADE VE SADECE ALLAHA SIGINALIM VE SADE ONDAN ISTEYELIM VE SONRA TEVEKKÜL EDELIM. ESSELAMU ALEYKÜM VE RAHMETULLAH :-)...
18 Şubat 2016 Perşembe 13:24
UYKUCU KARDESIME
 // OSMANLI
AMIN. CANIM KARDESIM, ALLAH RAZI OLSUN SENDEN. SEN NE GÜZEL BIR INSANSIN! BÜTÜN MÜSLÜMANLAR GÜZEL INSAN. BÜTÜN MÜSLÜMANLAR KARDES! ALLAH CEMI CÜMLEMIZE' DE KUVVETLI AKIL, BEREKETLI VE HAYIRLI BIR ÖMÜR NASIP ETSIN. ESSELAMU ALEYKÜM VE RAHMETULLAHI VE BEREKATÜHÜ :-)...
18 Şubat 2016 Perşembe 12:45
Osmanli Kardesim
 // uykucu
Amin, amin ve amin. Aklina kuvvet, omrune bereket....
18 Şubat 2016 Perşembe 08:46
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler