YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ankara Üniversitesi'nde eylem
Ankara Üniversitesi'nde eylem
05 Eylül 2013 18:43
Ankara Üniversitesi'nde bazı öğrenci grupları yönetimin, yerleşke içerisinde stant açılmasını engellediği gerekçesiyle eylem düzenledi.

Ankara Üniversitesi Tandoğan yerleşke önünde toplanan Gençlik Muhalefeti, Özgür Eğitim Platformu (ÖEP) platformu ve Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF) üyesi öğrenciler adına bir açıklama yapıldı.

Grup adına açıklama yapan Çalışma Ekonomisi bölümü örgencisi Çağdaş Ersoy, her yıl olduğu gibi bu yılda kayıt masaları açtıkların belirterek " Yıllardır yeni gelen arkadaşlarımıza yardımcı olmak için kampüs içinde açtığımız kayıt dayanışma masaları bu yıl rektörlüğün talimatı ile kampüs dışına çıkarıldı. Geçen yıl masalarımıza türlü tacizlerle başlayan bu süreçte bu yıl geldiğimiz nokta kendi üniversitemize alınmamak olduğunu” ifade etti.

Grup üyeleri, açıklamanın ardından yerleşke içine girmek istedi. Öğrencileri üniversitenin özel güvenliği engelleyerek içeri almadı. İçeriye alınmayan grup, aralarından 3 kişilik bir heyet seçerek üniversite yönetimi ile görüşmeye gitti.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler