YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ankara-Samsun yolu kapanıyor
Ankara-Samsun yolu kapanıyor
03 Aralık 2010 18:07
Sürücülere dikkat! Ankara-Samsun karayolu, bu tarihde çift yönlü trafiğe kapatılacak.

Ankara-Samsun karayolu, köprülü kavşak çalışması dolayısıyla 5 Aralık Pazar günü çift yönlü trafiğe kapatılacak.

Ankara Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Ankara Büyükşehir Belediyesince Samsun Yolu (19 Mayıs Bulvarı) Yeşilbayır Mahallesi girişinde devam eden köprülü kavşak çalışması nedeniyle Samsun'a gidiş ve geliş istikameti 5 Aralıkta saat 13.00'te tamamen trafiğe kapatılarak, ulaşım Kayaş eski yoldan sağlanabilecek.

Samsun yolunda yapımı devam eden köprülü kavşak çalışması kapsamında tek yönde çalışma yapıldığını belirten yetkililer, aşırı yağmur ve ilgili alanda dere yatağı olması nedeniyle özellikle ağır vasıtaların geçişleri sırasında tehlike olabileceğini, bu nedenle teknik açıdan çalışmalar sırasında yolun tamamen taşıt trafiğine kapatılması gerektiğini bildirdi.

Açıklamada, çalışmalar süresince trafik akışının Ankara istikametine gidecek sürücülerin, Yeşilbayır Kavşağı'ndan Kayaş eski yola dönerek bu yolu takiben 1157. Sokak'tan 19 Mayıs Bulvarı'na (Ankara-Samsun yolu) çıkabileceği, Ankara istikametinden Samsun istikametine gidecek sürücülerin ise Doğukent Caddesi köprülü kavşağından sola 1163. Sokak'a dönerek Kayaş eski yola çıkmaları ve bu yolu takiben 19 Mayıs Bulvarı'na (Ankara-Samsun yolu) çıkmaları gerekeceği kaydedildi.

Sağduyu Caddesi'nin 19 Mayıs Bulvarı'na çıkış noktası taşıt trafiğine kapatılacağından, Sağduyu Caddesi'nden Ulus, Kızılay ve Samsun güzergahına gidecek sürücülerin Sağduyu Caddesi'nden 1/2 Sokak'a dönerek 1193. Sokak'ı takip etmeleri ve bu sokaktan 19 Mayıs Bulvarı'na çıkmaları gerektiği belirtilen açıklamada, çalışma programına göre ileriki günlerde kapatılacak güzergahların duyurulacağı bildirildi. AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler