YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ankara sağlık turizminde çığır açacak!
Ankara sağlık turizminde çığır açacak!
03 Ekim 2015 10:35
Ankara ve çevre bölgelerinde sağlık turizmini canlandıracak kaynakların olduğunu belirten ATO Başkanı Salih Bezci, Başkent’in sağlık turizmi envanterini çıkarmak amacıyla çalışmalara başlandığını belirtti.

Ankara Ticaret Odası (ATO), “Ankara’da Sağlık Turizmi” paneli düzenliyor.  ATO Sağlık Özel İhtisas Komisyonu’nun 7 Ekim Çarşamba günü 09.30-15.00 saatleri arasında ATO Meclis Salonu’nda gerçekleştireceği panele, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu da katılacak.

Panelde, Ankara’nın dünya çapında bir sağlık turizmi merkezi haline gelebilmesi için gelişmeye açık alanların belirlenmesi ve yapılması gerekenler konusunda bir yol haritası çıkarılması amaçlanıyor. Başkent’in sağlık turizmi envanterini çıkarmak amacıyla ATO tarafından hazırlanan “Ankara Sağlık Turizmi Pazarı Değerlendirme Çalışması Raporu”, daha verimli bir tartışma altyapısı hazırlanması için konuşmacılara ve katılımcılara sunulacak. 

Sıra helva yapmakta 

Panelin açılış konuşmalarını Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş, Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun, Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar, ATO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci ve ATO Sağlık Özel İhtisas Komisyonu Başkanı Dr. İhsan Şahin yapacak. Panelin sonunda “Ankara’da Sağlık Turizmi Strateji Önerileri” sonuç bildirgesi kamuoyu ile paylaşılacak. Ankara’nın sağlık alanında eğitim veren üniversiteleri, hastane altyapısı ve termal kaynakları ile sağlık turizmi açısından gelecek vadeden bir şehir olduğunu söyleyen ATO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci, “Unumuz var, şekerimiz var, sıra helva yapmakta” dedi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler