YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ankara Emniyet Müdürlüğü'nden açıklama
Ankara Emniyet Müdürlüğü'nden açıklama
08 Mayıs 2016 18:54
Ankara Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada "İl Emniyet Müdürü Karaaslan'ın, 'denetim amacıyla bir trafik polisine rüşvet verdiği' haberleri yalandır." denildi.

Ankara Emniyet Müdürü Mahmut Karaaslan'ın, "denetim amacıyla bir trafik polisine rüşvet verdiği" yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

Ankara Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, son günlerde basın-yayın organlarında, Karaaslan hakkında, "bir ilçenin girişinde, kullandığı sivil araçla, trafik denetimi yapmak amacıyla durduran polise rüşvet verdiği" yönünde haberlerin yer aldığı hatırlatıldı.

Söz konusu haberlerin "yalan" olduğu belirtilen açıklamada, bu tür haberlerin, emniyet teşkilatı mensuplarının dayanışmasını hedef aldığı kaydedildi.

Art niyetli ve tamamen gerçek dışı bu haberlerin emniyet güçlerini, başta terör örgütleriyle mücadele olmak üzere, görevlerini eksiksiz ifa etmekten alıkoyamayacağına vurgu yapılan açıklamada, haberi yapan, yayımlayan şahıs ve kurumlara karşı yasal hakların sonuna kadar kullanılacağı da ifade edildi.


AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler