YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ankara Bulvarı trafiğe kapatılacak
Ankara Bulvarı trafiğe kapatılacak
10 Ağustos 2015 22:38
Ankara Büyükşehir Belediyesinden, Ankara Barosu ve TMMOB’a bağlı meslek odalarınca açılan dava sonucu yürütmeyi durdurma kararı alınan AOÇ İmar Planı nedeniyle Ankara Bulvarı'nın trafiğe kapatılacağı bildirildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden, Ankara Barosu ve TMMOB'a bağlı meslek odalarınca açılan dava sonucu yürütmeyi durdurma kararı alınan AOÇ İmar Planı nedeniyle Ankara Bulvarı'nın trafiğe kapatılacağı bildirildi.

Belediye'den yapılan yazılı açıklamada, bugün gerçekleştirilen Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısında Başkanlık yazısıyla gelen önerge ile Ankara Barosu, TMMOB'a bağlı mimarlar, peyzaj mimarları, şehir plancıları, orman mühendisleri odalarının başvurusu üzerine Ankara 5. İdare Mahkemesi'nin 14,5 kilometrelik Ankara Bulvarı'nı da kapsayan AOÇ imar planlarının iptal edildiğinin hatırlatıldığı belirtildi.

5. İdare Mahkemesi'nin aldığı karara uyulması yönünde karar alınması istendiği vurgulanan açıklamada, "Önergede, Celal Bayar Bulvarı'ndan başlayarak Etimesgut'a kadar uzanan Ankara Bulvarı'nın AOÇ içindeki tüm bağlantı yollarının da karar doğrultusunda kapatılmasına, kapatılma kararının Ankaralılara gerekçeleri ile birlikte bilboard, reklam panoları, gazete, yerel televizyon ve radyolar vasıtası ile duyurulmasına CHP'li üyelerin ret oyuna karşın oy çokluğu ile karar verildi" bilgisine yer verildi.

Otopark kavgasında ölen Karagöz'ün adı sokağa verildi

Öte yandan, açıklamada, Ankara'da yaşanan otopark kavgası sırasında hayatını kaybeden Mehmet Karagöz'ün adının, olayın yaşandığı Rüzgarlı Caddesi'ne bağlı bir sokağa verildiği belirtildi.

Mecliste oy birliğiyle kabul edilen Başkanlık yazısı ile caddeye dönüştürülen Ege Sokak'ın isminin, Mehmet Karagöz Caddesi olduğu bildirildi.

nerde MHPli dava arkadaşlarımız.
 // hursit dilaver
bizim bildiğimiz ziraat ve orman muhendisleri MHPliydi. e azından bizim 74lu dönemlerde. şimdi buraları da mı kaybettik.....
10 Ağustos 2015 Pazartesi 22:52
melih bey hemen kapat o yolu..sana yalvarırlar..
 // hursit dilaver
hemen kapatın. hatırlarsanız, meclis öunden kızılaya dönen alt geçit de mahkeme kararı ile kapatılınca melih gökçek hemen tunel agzına 2 kamyon kum dökup, yolu kapattı ve bir de CHPnin aldırdığı kararı afişledi. ama ankaralılar kıyameti koparınca 1 gun sonra mahkeme yeni bir karar vermişti.melih bey hemen o yolları kapatsın.afişlerle de anlatsın. hatta orman içinde bir başyazarın villası da vardı da, korna sesinden rahatsız olmamak için ODTUlulere gaz verip yolu durduracaktı.hemen kapatsın....
10 Ağustos 2015 Pazartesi 22:50
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler