YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ankara Alışveriş Festivali başlıyor
Ankara Alışveriş Festivali başlıyor
30 Mayıs 2013 09:15
Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, Ankara Alışveriş Festivali'ne ilişkin, "İstanbul’da başlayan ve Ankara’da gelişen festival hiç kuşku yoktur ki Ankara’nın marka değerine son derece olumlu katkı yapacaktır" dedi.

Vali Alaaddin Yüksel, ATO Congresium'da gerçekleştirilen “Ankara Alışveriş Festivali” açılış galasında yaptığı konuşmada, dünyada gelişen teknoloji ve her geçen gün hızını artıran rekabetin yeni değişimlere neden olduğunu belirtti.

Festivallerin değişimin adresi olduğunu ifade eden Yüksel, şunları söyledi:

"Değişim rüzgarları Batı'da İngiltere'den başlıyor. Fransa, nihayet Almanya ve oradan Doğu'ya doğru hareket ediyor, Kore, Japonya ve Çin'de bu rüzgar adeta fırtınaya dönüşüyor. Festival heyecanı yaşanıyor. Bugün Anadolu'da, İstanbul’da başlayan ve Ankara’da gelişen festival hiç kuşku yoktur ki Ankara’nın marka değerine son derece olumlu katkı yapacaktır."

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek de Ankara Alışveriş Festivali'nin ticari hayat için son derece önemli ve şehrin markalaşması yolunda atılan "mükemmel bir adım" olduğunu dile getirdi.

Bir önceki sene alışveriş festivali sadece İstanbul'da gerçekleştiği için Ankara’daki esnafın işlerinin yüzde 30 azaldığını hatırlatan Gökçek, "Geçtiğimiz yıl içerisinde yüzde 20’lik artışı hep beraber gördük. Bu yaklaşık yüzde 50’lik bir artış demektir. Bu Ankara için mükemmel bir adım. Shopping Fest hayırlı, uğurlu olsun. Esnafımızın kazancı bol olsun“ diye konuştu.

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler