YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ankara alevlerle uyandı
Ankara alevlerle uyandı
30 Ekim 2009 08:39
Yangını söndürmede yetersiz kalan itfaiye ekiplerine takviye yapıldı

Ankara'nın Altındağ ilçesinde çıkan yangında 3 işyeri ve 2 ev kullanılamaz hale geldi. Yangını söndürmede itfaiye yetersiz  kalınca olay yerine takviye ekipler çağrıldı. Yangın yaklaşık bir saatlik bir çalışma sonucu söndürülebildi.

Yangın, sabaha doğru saat 06.00 sıralarında Altındağ Caddesi Yenidoğan Dispanseri önünde çıktı. Bir konfeksiyon mağazasında başlayan yangın daha sonra yanındaki kahvehaneye sıçradı. Hafif şekilde atıştıran yağmura rağmen yangın bir anda büyüdü. Yangını gören bir vatandaş hemen itfaiye ve polise haber verdi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangını söndürmede etkisiz kaldı. Bu arada yangın iş yerlerinin yanındaki evlere de sıçrayınca olay yerine takviye itfaiye ekipleri çağrıldı. Dumanların yükseldiğini gören vatandaşlar, caddeye fırlayarak söndürme çalışmalarını meraklı gözlerle izledi. Yangın nedeniyle Altındağ Caddesi tek taraflı trafiğe kapatıldı.

TÜPÜN PATLAMAMASI OLASI FACİAYI ÖNLEDİ

İtfaiye ekipleri söndürme çalışmaları sırasında yanan eşyaları dışarı çıkardı. İtfaiyenin çıkardığı tüpün yangın sırasında patlamaması olası bir faciayı önledi. Dışarı çıkarılan tüp itfaiye tarafından su sıkılarak soğutuldu. İtfaiye tonlarca su sıkmasına rağmen yangın yerinde zaman zaman alevlerin parladığı gözlendi. Yangın itfaiyenin yaklaşık bir saatlik çalışması sonucu iş yerlerinin yanındaki dispansere sıçramadan söndürüldü.
Can kaybının yaşanmadığı yangında 3 işyeri kullanılamaz hale gelirken 2 gecekondu zarar gördü. Yangının çıkış nedeni ile ilgili bir açıklama yapılmadı.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler