YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Anız yangını 30 aracı kül etti
Diyarbakır'da anız yangını 30 aracı kül etti.
Anız yangını 30 aracı kül etti
07 Ağustos 2011 / 22:23 Güncelleme: 07 Ağustos 2011 / 22:31

Diyarbakır'da henüz tespit edilemeyen bir nedenden dolayı tutuşan kuru otlardan sıçrayan alev Yediemin Otoparkı'nda bulunan 30 aracı kül etti.  

Edinilen bilgiye göre Diyarbakır-Bingöl karayolu 7. kilometrede bulunan Yediemin Otoparkı etrafındaki boş arazide bulunan kuru otlar henüz tespit edilemeyen bir nedenden dolayı yanmaya başladı. Sıcaklığın etkisiyle bir anda etrafı saran yangın, kuru otlardan sonra otoparkın içindeki araçlara sıçradı. Otopark içindeki araçlar bir anda ateş topuna döndü. Otopark görevlisinin haber vermesi üzerine bölgeye Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü ile Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı İtfaiye Müdürlüğü ekipleri geldi.  
 
  TOMALAR TOPLUMSAL OLAYLAR YERİNE YANGINA MÜDAHALE ETTİ 

Yanan araçlara müdahale eden itfaiye araçlarının yetersiz kalmasından dolayı Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'nden yardım istendi. Diyarbakır'da sık sık meydana gelen toplumsal olaylarda kullanılan Toplumsal Müdahale Araçları (TOMA) yangına takviye olarak gönderildi. 10 itfaiye ve 3 TOMA aracının müdahale ettiği yangında tutuşan yaklaşık 30 araç kül oldu. Kullanılmaz hale gelen araçlardaki yangın uzun süre sonra kontrol altına alındı.  

Yangın nedeniyle Diyarbakır-Bingöl karayolunun tek şeridi ulaşıma kapatıldı. Yangının söndürülmesinin ardından trafik polisleri biriken araçları kontrollü bir şekilde bıraktı. Otopark görevlileri ve çevredeki görgü tanıkları kuru otların tutuştuğunu ve birden otoparka sıçradığını söyledi. Görgü tanıkları anızların tutuşmasının ardından araçlara ıçrayan alev ile yangının büyüdüğünü dile getirdi. İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler