YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ancak 56 gün dayanabildi
Ancak 56 gün dayanabildi
07 Ekim 2010 20:10
Üzerine tiner dökülüp feci şekilde yanan şahıs hayatını kaybetti

Adana'da üzerine dökülen tiner alev alınca ağır yaralanan 35 yaşındaki Mehmet Acar, tedavi gördüğü hastanede 56 gün sonra yaşamını yitirdi. Acar'ın ölmeden bir süre önce, 'Tineri arkadaşım Seyhan, döküp yaktı' şeklindeki ifadesi üzerine 37 yaşındaki Seyhan Kurt da gözaltına alındı. 
 

14 Ağustos'ta Yurt Mahallesi 71049 Sokak'taki marangoz atölyesinde meydana geldi. Üzerine dökülen tiner alev alınca ağır yaralanan marangoz Mehmet Acar, Adana Numune Hastanesi'ne kaldırıldı. Yoğun bakıma alınan Acar, hastane polisine verdiği ifadesinde, 'Arkadaşım Seyhan'ın sigarasından almak için masaya yöneldim. Seyhan, sigarasından vermek istemedi. Ancak alınca beni kovalayıp üzerime tiner döküp yaktı" dedi.  
 

Bunun üzerine gözaltına alınan Seyhan Kurt, suçlamayı kabul etmedi. Mehmet Acar'ın tineri kendisinin üzerine döküp yaktığını iddia etti. Kurt, Cumhuriyet Savcısı tarafından serbest bırakıldı.  
 

Olay gününden bu yana hastanede tedavi gören Mehmet Acar, dün yapılan tüm müdahaleye rağmen yaşamını yitirdi. Acar'ın ölümü üzerine suçladığı Seyhan Kurt, tekrar gözaltına alındı. Sağlık raporu alınan Kurt, arkadaşının ölümüyle bir ilgisinin olmadığını savunarak, "Onu ben yakmadım. Ölmesine çok üzüldüm" diye konuştu. 
 

Adliyeye sevk edilen Kurt, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler