YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Anaokulunda tüp bomba gibi patladı
Anaokulunda tüp bomba gibi patladı
14 Mayıs 2014 06:16
Malatya’da 130 öğrencinin eğitim gördüğü anaokulunda gece tüp gazın sızması sonucu meydana gelen patlamada okulun bir duvarı yıkılırken, okulda büyük maddi hasar oluştu.

Olay, merkez Karakavak Mahallesi Ay-Yıldız Anaokulu’nda meydana geldi.

Gece saat 24.40 sularında meydana gelene olayda, mahalle sakinlerinin okulda büyük bir patlama meydana geldiği şeklinde ihbarda bulunması üzerine olay yerine itfaiye ve polis ekipleri yönlendirilirken, 112 acil servis ekiplerinden de yardım istendi.

İddiaya göre, okulun bodrum kısmında bulunan mutfaktaki sanayi tipi tüpden sızan gazın sıkışması sonucunda patlamanın meydan geldiği ve şiddetli patlama sonucunda okulun arka duvarı tamamen yıkıldı. Patlama esnasında okulun iç bölümündeki ve bölme kısımlarındaki kapı ve pençeler ile eşyalar ve camlar ise büyük zarar gördü.

Patlama sonrasında mutfak kısmında oluşan yangını itfaiye ekipleri söndürdü.

Olay yerinde inceleme yapan Malatya Büyükşehir İtfaiye Daire Başkanı Hanifi Acar, “Gerçekten olayın gece olması tek sevindirici tarafı öğrencilerimizin ve kimsenin okulda olmamasıdır.

Maalesef tüp gaz sıkışması sonucunda olayın meydana geldiği kanaatine vardık. Okulun duvarı yıkılmış. Ciddi manada bir gaz sıkışması olmuş. Sanayi tipi tüp olması nedeniyle ciddi manada bir gaz sıkışması meydana gelmiş” dedi.

Olayla ilgili olarak başlatılan soruşturma sürüyor.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler