YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ana okuluna molotoflu saldırı!
Ana okuluna molotoflu saldırı!
22 Eylül 2014 00:17
Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde göstericilerin Sevgi Yuvası Anaokulu'na düzenledikleri molotoflu saldırıda çıkan yangın, okulun içine sıçramadan söndürülürken, küçük oranda hasar meydana geldi.

Ardından ilçede yol kesip polise ses bombası ve havai fişekle atan göstericiler, gaz bombası ve tazyikli su ile dağıtıldı.

Nusaybin'in Kışla Mahallesi'nde yeni hizmete giren Sevgi Yuvası Anaokulu'na bu gece göstericiler tarafından molotoflu saldırı düzenlendi. Yüzleri maskeli kişiler, molotofları attıktan sonra kaçtı. Çıkanh yangın, ihbar üzerine gelen itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle büyümeden söndürüldü. Saldırıda okulun bilgisayar, yazıcı ve bezı eşyalar söndürüldü.

Eylemciler, IŞİD'in Kobane'ye saldırılarını bahane ederek Fırat Mahallesi ve Çağ Çağ Caddesi üzerinde yollara barikatlar kurup, lastik yaktı. Göstericiler, olay yerine gelen polis ekiplerine de ses bombası, hava fişek ve taşlarla saldırdı. Polis, saldırganlara gaz bombası ve tazyikli su ile müdahale etti. Atılan bir molotof nedeniyle alev alan bir polis aracı, TOMA tarafından söndürüldü. Polis ile göstericiler arasındaki olaylar geç saatlere kadar sürdü. Göstericiler ara sokaklara kaçarken, polis ilçede geniş güvenlik önlemleri aldı.

 

DHA

00:44
 // vatandaş
bu nasıl bir anlayış ISID kobani ye saldırmış bizimkiler TÜRKIYE'de anaokuluna saldiriyor sıkıyorsa git orada savaş yüreğiniz varsa KARAKTERSIZLER...
22 Eylül 2014 00:44
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler