YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ana-oğul 3 yıl sonra kavuştu
Ana-oğul 3 yıl sonra kavuştu
26 Ocak 2010 17:30
Sokakta tanınmaz halde bulunan genç, Hollanda'daki ailesine kavuştu

Sokakta tanınamayacak bir halde bulunup Kocaeli Barınma Merkezi'ne alınan Dursun Aslan'ın ailesi uzun uğraşlar sonucunda Hollanda'da bulundu. Hollanda'dan gelen anne ve ağabeyin kavuşmasında, gözyaşları sel oldu.
 

Babasının vefatından sonra iki ağabeyi ve annesi ile Hollanda'ya giden Duran Aslan (32), babasının yokluğunun da etkisiyle yaşadığı yere alışamadı. Aslan, karıştığı bir kavga nedeniyle Hollanda polisi tarafından hapse atıldıktan sonra, ailesine haber verilmeden sınır dışı edildi. Türkiye'ye gönderilen Aslan, buradaki emniyet biriminden "Kayseri'deki akrabalarıma gidiyorum." diyerek ayrıldı. O günden sonra kendisinden bir daha haber alınamayan Aslan, kayıplara karıştı.
 

Duran Aslan, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin kurduğu Barınma Merkezi'nin rutin taramaları esnasında saçı sakalına karışmış ve çok bitkin bir halde sokakta bulundu. Merkeze getirilip bakımı yapılan Aslan'ın kimliği olmadığı için yoğun bir araştırmadan sonra ailesinin Hollanda'da olduğu anlaşıldı. Hollanda'ya ulaşan haber ise yaklaşık 3 senedir yaşamından umudunu kestiği oğluna kavuşacağı için anne Ayşe Aslan'ı yeniden hayata döndürdü.
 

GÖZYAŞLARI SEL OLDU
 

İlk uçakla Türkiye'ye gelen anne Ayşe ve ağabey Durmuş Aslan yılların özlemini giderecekleri için heyecanlandıklarını söyledi. Oğlunu görür görmez gözyaşlarına boğulan Ayşe Aslan, yavaş adımlarla oğlunun yanına geldi. Oğlunun boynuna sarılan anne ağlayarak oğluna "Nerelerdeydin sen oğul" dedi. Dursun Arslan ise annesinin elini öperek hasret giderirken ağabey Durmuş Aslan'ın bir köşede ağlaması dikkat çekti.
 

"SİZLERİN SEVİNCİ BİZİM DE MUTLULUĞUMUZDUR"
 Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Dr. Osman Poyraz, "Sizlerin gözyaşları bizlerin de gözyaşları. Sizlerin mutluluğu bizlerin de mutluluğu. Büyükşehir olarak sizleri bir araya getirdiğimiz için en az sizler kadar mutluyuz." diyerek aileye bundan sonra artık hiç ayrılmamaları temennisinde bulundu.
 Anne Ayşe Aslan ise " Oğlum için her gün öldüyse Allah rahmet eylesin sağsa en kısa zamanda bana kavuştursun, diye dua ediyordum. Oğlumu bana kavuşturdunuz. Şimdi yeniden hayata döndüm. Allah sizden razı olsun" dedi. CHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler