YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ambulansa yol vermeyen yandı!
Ambulansa yol vermeyen yandı!
01 Aralık 2012 11:34
Gaziantep'te ambulanslara takılan 3. kamera sayesinde, yol vermeyen araçlar tespit edilerek polise bildirilecek.

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Metin Karakök, gazetecilere yaptığı açıklamada, daha önce kent genelindeki bütün ambulanslara 2 kamera taktıklarını, uygulamanın faydasını gördükleri için kamera sayısını 3'e çıkardıklarını belirtti.

Kameraların caydırıcı olduğunu ve bu sayede yaşanan olumsuz olayların önüne geçildiğini, Emniyet Müdürlüğü ile bu konuda ortak bir çalışma yürüttüklerini ifade eden Karakök, ''Ambulanslara yol vermeyen veya ambulansın hemen peşine takılarak takip eden araçların plakasını trafiğe bildireceğiz. Polis güçleri de bu araçlara cezai işlem uygulayacak. Trafik polisleriyle el ele vererek bu işi iyi noktaya getirdik'' dedi.

Karakök, polisle yürüttükleri çalışmayla ambulansların vakaya ulaşma süresini 7-8 dakikaya indirmeyi amaçladıklarını vurguladı. Yeni sistemin çalışanların güvenliği açısından da önemli olduğunu dile getiren Karakök, şöyle devam etti:

''Şikayette bulunmaya çekiniyorlar, şikayet edemiyorlar, eşkali dahi bildiremiyorlardı. En azından bu sorun giderilmiş oldu. Kameralar takıldıktan sonra personellerimiz hiçbir şiddete maruz kalmadı. Caydırıcı bir özellik oldu. Bunun yanında ambulans geç geldi şikayeti de ortadan kalktı.''  aa

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler