YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Altın saklı sobayı hurdacıya sattı
Altın saklı sobayı hurdacıya sattı
18 Ağustos 2012 14:15
İzmir'in Yeşilyurt semtinde bir kişinin çevreye borcunu ödemek için ailesinin evinden çalarak hurdacıya 225 liraya sattığı bazı eski eşyalar arasında 15 bin liralık ziynet eşyasının saklı olduğu eski bir soba çıktı.

Alınan bilgiye göre, Yeşilyurt 9106 Sokak'ta yaşayan C.K. (65) ve S.K. (70) hastalanan akrabalarını ziyaret etmek amacıyla Ankara'ya gitti.

C.K. ve S.K'nin kızı T.G. kontrol etmek amacıyla eve gittiği sırada bazı eşyaların çalındığını fark ederek polise başvurdu.

İzmir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerinin yaptığı inceleme sonucunda C.K. ve S.K'nin evli olan oğlu F.K'nin (31) eve zorlamadan girdiği ve evdeki buzdolabı, soba gibi eşyaları 225 liraya hurdacıya sattığı ortaya çıktı.

F.K'nin anne ve babasının evinden gizlice alarak hurdacıya sattığı eski sobanın alt bölümünde 15 bin liralık ziynet eşyasının saklı olduğu bilgisini alan ekipler, F.K'yi evinde gözaltına aldı, hurdacıya ulaşarak eşyaları satılmadan ele geçirdi.

Satın aldığı eşyalar arasında altınların saklandığından habersiz hurdacının ifadesinin alındıktan sonra serbest bırakıldığı, F.K'nin ise ''hırsızlık ve konut dokunulmazlığını ihlal'' suçundan mahkemeye çıkarılmak üzere adliyeye sevk edildiği öğrenildi. AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler