YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Alperenler'e polis müdahalesi!
Alperenler'e polis müdahalesi!
08 Aralık 2013 19:23
Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanlığı'nın İstiklal Caddesi'nde yapmak istediği protesto yürüyüşüne polis izin vermedi. Biber gazı sıkarak grubu dağıtmaya çalışan polis, 9 kişiyi gözaltına aldı.

Beyoğlu Galatasaray Meydanı'nda toplanan Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanlığı üyesi yaklaşık 100 kişi, Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümüyle ilgili sorumluların ortaya çıkarılması ve geçen hafta Diyarbakır'daki Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Gençlik Meclisi Kongresi'nde Türk bayrağının indirilmesini protesto etmek için İstiklal Caddesi'nde yürüyüş yapmak istedi.

Taksim'e yürümek isteyen gruba polis izin vermedi. Bir süre tekbir getirip sloganlar atan grup, İl Başkanı Hüseyin Aktaş'ın 'Ne olursa olsun biz yürüyeceğiz' açıklaması üzerine polisin üzerine yürüdü. Bu sırada polis de göstericilere megafonlarla seslenerek, "lütfen dağılın" uyarısında bulundu.

Polisin uyarılarını dikkate almayan grup üyeleri, çevik kuvvet barikatını koşarak aşmaya çalıştı. Ancak polisin biber gazı sıkması üzerine grup geri çekilmek zorunda kaldı. Bir süre sonra tekrar polisin üzerine yürüyen grup ikinci kez biber gazı sıkılarak dağıtıldı. Bu sırada bazı eylemciler, sıkılan biber gazından etkilendi.

Türk bayraklarıyla polise tepki gösteren eylemcileri, polis bu kez kalkanlarla uzaklaştırmaya çalıştı. Çıkan olaylarda 9 kişi gözaltına alındı. İngiliz Konsolosluğu'na kadar uzaklaştırılan grup burada sloganlar atıp, gözaltına alınan arkadaşlarının serbest bırakılmasını istedi. Gözaltına alınanların emniyet müdürlüğüne götürüldüğünü öğrenen grup, Vatan Caddesi'ne doğru yürüyüşe geçti.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler