YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Almanya'da staj yapan hemşire adayları Ankara'ya döndü
Ankara Gölbaşı ve Isparta Senirkent hemşirelik öğrencileri A.B. Erasmus+ Projeleri kapsamında Almanya’da 3 hafta staj eğitimi gördü.
Almanya'da staj yapan hemşire adayları Ankara'ya döndü
06 Nisan 2016 / 17:25 Güncelleme: 06 Nisan 2016 / 20:08

T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından desteklenmeye değer bulunan ‘’Çocuk ve Yaşlı Katili Pnömonide Hemşirelik Girişimlerinin AB Düzeyinde Öğrenilmesi’’ adlı Erasmus+ projesi kapsamında 13 Mart-2 Nisan 2016 tarihleri arasında 3 haftalığına Almanya’nın Ludwigshafen şehrinde staj eğitimi gördü.

Yurtdışı meslek projesine Ankara ve Isparta Sağlık Meslek Liselerinden toplam 18 hemşirelik bölümü öğrencisi ve 2 öğretmen olmak üzere toplam 20 kişi katıldı.

Türkiye Ulusal Ajansı'nın uygulamaya değer bulduğu bu destek sayesinde katılımcılar, 3 hafta boyunca mesleki eğitim ve inceleme faaliyetlerine katılarak alanlarında unutulmaz anlar yaşadı.

Öğrenciler, mesleki eğitim ve inceleme faaliyetleri yanında gerçekleştirilen ziyaretlerle kendi alanlarında önemli bir kazanım sağladı. Hafta sonlarında gerçekleştirilen gezi ve kültürel ziyaretler de ise öğrenciler Alman kültürünü yakından tanıma fırsatı buldu.

screenshot_1-005.pngscreenshot_2-004.png

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler