YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Alman çiftten ilginç ezan davası
Alman çiftten ilginç ezan davası
23 Nisan 2014 19:00
Alman çift Türkiye’de her gün ezan okunduğu için mahkemeye başvurdu, tazminat istedi.

2 haftalık tatil için Türkiye’ye gelen bir Alman çift, Aydın’a bağlı tatil beldesi Doğanbey’de ezan sesinden rahatsız olmaları ve seyahat acentesinin kendilerine vaat edilen rahat tatili yaşatamamasını gerekçe göstererek yerel mahkemeye dava açtı.

Dava sonrası Hannover Mahkemesi emsal oluşturabilecek bir karar verdi. Türkiye’de günde 5 defa ezan okunduğunu belirten mahkeme bu durumun Türkiye’de tipik bir ülke geleneği olduğunu belirterek çiftin davasını reddetti. Mahkeme, şehir merkezinde tatili tercih eden turistlerin ezan sesine hazırlıklı olması gerektiğine vurgu yaptı. Açıklanan kararda ayrıca, çiftin dönüşte uçağın yeterli konforda olmaması ve olumsuz hava şartları sebebiyle zorlu bir iniş gerçekleşmesi sonrası yaşadıkları mağduriyetle ilgili davayı da acentenin sorumluluk sahası içine girmediği için reddetti.

 

İHA

16:16
 // HAMAMA GİREN TERLER
Ya ne olacaağıdı? Eyi... Sizin gül hatırınız için ezan okunmasın, horoz ötmesin, sifon çekilmesin öle mı? Yoğ gardaş yoğ. Hamama girdin mi, klima istemeyecen taammı? Alman mahkemesini de, kutluyorum; yerinde ve haklı bir karar vermiş....
23 Nisan 2014 16:16
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler