YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Allahtan evde kimse yoktu
Allahtan evde kimse yoktu
28 Nisan 2010 20:21
6 tonluk kütük evin üzerine devrildi

Antakya'da 6 ton ağırlığındaki çam ağacı tek katlı bir evin üzerine devrildi.  Olayın yaşandığı sırada evde kimsenin olmaması faciayı önledi. 2 saat etkili olan sağanak yağış bir ağacın evin üstüne yıkılmasına yol açtı.  
 

Antakya'da 2 saat süreyle etkili olan sağanak yağış Bağrıyanık Mahallesi 4. Ulu Sokak bulunan 9 numaralı evin üzerine bir çam ağacının devrilmesine yol açtı. Yıkılma tehlikesi gerekçesiyle mahalle sakinleri tarafından daha önce sökülmesi için müracaatta bulunulan çam ağacı, yağmurun etkisiyle birlikte tek katlı bir evin üzerine yıkıldı. Olayın yaşandığı sırada evde kimsenin bulunmaması can kaybını önlerken, yeni evli Ali ve İlhan Taş çiftinin yaşadığı evde maddi hasar meydana geldi.  
 

Tek katlı evin çatısını delerek yatak odasından içeriye giren 6 ton ağırlığındaki ağaç, belediye ekipleri tarafından kesilerek, küçük parçalara ayrıldı. 
 

Ağacın üzerine devrildiği tek katlı evde yaşayan Ali Taş'ın ablası Gül Hüseyinoğlu, "Biz bir ay önce ağacın kesilmesi için Orman İşletme Müdürlüğü ile Antakya Belediyesi ve Hatay Valiliği'ne müracaatta bulunduk. Ancak kimse bu konuyla ilgilenmedi. Ağaç yıkıldığı sırada evde kimse yoktu. Kardeşim ve eşi çalışıyorlar. Kardeşim evde olsaydı, yaralanabilirdi. Yetkililerin bir şeyler yapması için birilerinin yaralanması mı gerekiyor. Burası yeni gelin evi, bütün eşyalar yeni alınmıştı. Burada yaşanan zarar ziyanın hesabını kim verecek" diye konuştu.  
 

Mahalle sakinleri de ağacın yıkıldığı alanın çocukların oyun alanı olduğunu ancak yağmur yağdığı için çocukların dışarıda olmağını ve bu sayede büyük bir facianın kıl payı atlatıldığını söylediler. İHA
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler