YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Allah herkese böyle çocuk versin
Allah herkese böyle çocuk versin
19 Mart 2010 18:34
Hayırsever çocuk yolda bulduğu 16 bin 500 TL değerindeki altını emniyete teslim etti

Şanlıurfa'da kasaptan et almaktan dönen 13 yaşındaki çocuk, poşet içerisindeki 291 gram ve maddi  16 bin 500 TL olan altını babasıyla birlikte polise teslim etti. Polis ekipleri ise yoğun uğraşlar sonucu altının sahibini buldu. Altın sahibinin bulunması için cami minaresinden bile anonslar yapıldı. 
 

Şanlıurfa'nın Eyyübiye Mahallesi'nde ikamet eden Mehmet Emin Güner, kasaptan et almaktan dönerken ayağına bir poşet takıldı.  Poşetin ağır olduğunu gören çocuk, içerisine baktığında 2 metre uzunluğunda zincir, 7 adet yüzük, 11 adet bilezik ve 1 adet yarım altın olmak üzere toplam 291 gram ağırlığında ve 16 bin 500 TL değerinde altın olduğunu gördü. Poşet dolusu altınları alıp babasına götüren Mehmet Emin Güner, babası Mustafa Güner ile birlikte Mahalle muhtarı Mustafa Tağmat'ın yanına gitti. Muhtar altın sahibinin bulunması için cami minaresinden anons dahi yaptırıldı. Polis, altın sahiplerinin bulunması için yoğun bir çalışma başlattı.  
 

Bu arada, altınlarını poşet içerisinde kaybettiğini belirten Mehmet Tayyar, Eyyübiye Polis Merkezine gitti. Tayyar, bulunan altınların kendisine ait olduğunu söyledi. Polis ekipleri yaptıkları incelemenin ardından altınların Mehmet Tayyar'a ait olduğunu tespit etti. Polis Merkezindeki görevli memur daha sonra düzenlediği tutanak ile altınları Mehmet Tayyar'a teslim etti.  Altınlarının bulunduğundan dolayı mutlu olduğunu belirten altın sahibi Mehmet Tayyar, "Altınımı bulup emniyete teslim eden aileye sonsuz teşekkür ediyorum" dedi.   

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler