YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Alışveriş merkezi alev alev yandı
Alışveriş merkezi alev alev yandı
15 Ocak 2012 10:28
Kocaeli'nde en büyük alışverişlerinden birinde çıkan yangın, 30 itfaiye aracının müdahalesiyle kontrol altına alındı. Alışveriş merkezinde bulunan 90 işyerinde büyük çapta maddi hasar meydana geldi.

Kocaeli'nin en büyük alışveriş merkezlerinden birinde çıkan yangın, yaklaşık 3 saat süren çalışmaların ardından kontrol altına alındı.

Körfez Mahallesi'ndeki NCITY Alışveriş Merkezi'nde saat 03.00 sıralarında henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangına Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı 30 itfaiye ekibi müdahale etti. Yaklaşık 3 saat süren çalışmaların ardından yangın kontrol altına alındı.

Yangında alışveriş merkezinde bulunan yaklaşık 90 iş yerinde büyük çapta maddi hasar oluştu.

Olay yerine gelerek yetkililerden söndürme çalışmaları hakkında bilgi alan Kocaeli Valisi Ercan Topaca, daha sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, ilk tespitlere göre yangının elektrik kontağından çıktığının tahmin edildiğini söyledi.

Yangının çıkış sebebiyle ilgili şu an için kesin bir tespitin olmadığını dile getiren Topaca, ''Yangın şu an itibarıyla kontrol altına alınmış durumda. Can kaybı olmadığını düşünüyoruz'' dedi.

Alışveriş merkezinde yaklaşık 90 civarında iş yeri olduğuna dikkati çeken Topaca, şöyle devam etti:

''Bu iş yerlerinde hasarlar meydan geldi, bir kısım yerler yandı. Aşağıda olanlar da ise duman ve isin verdiği zararlar oluştu. Can kaybının olmaması sevindirici. İlk çıkış noktası bir mağazamızdı. Yangın kokusu, duman kokusu alınmasından sonra itfaiyeye haber veriliyor. Bir gecikme herhangi bir ihmal söz konusu değil. Haber verildiği andan itibaren hemen çok seri bir şekilde müdahale edilmiş. Şu an itibarıyla 30 aracımız, itfaiye görevlilerimiz, polislerimiz çevre güvenliğini sağlıyorlar. Müdahalede bir sıkıntı yok. Tam olarak yangın söndürüldükten sonra bir soruşturma, inceleme yapılacak.''

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise yangının kontrol altına alındığını belirterek, ''Can kaybı olmaması sevindirici'' dedi.

AA 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler