YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Alevi Bektaşi Federasyonu valilikle görüştü
Alevi Bektaşi Federasyonu valilikle görüştü
27 Temmuz 2015 16:21
Bağcılar’da polis ekipleriyle girdiği çatışmada ölü ele geçirilen terör örgütü DHKP-C üyesi Günay Özarslan’ın cenazesi bugün Gazi Mahallesi’nde defnedilecek.

Cenazenin defin işlemi sırasında güvenlik güçlerinin mahalleden çekilecekleri ifade edildi.  Günay Özarslan’ın defin işlemi için Türkiye Alevi Bektaşi Federasyonu Genel Başkanı Baki Düzgün ve beraberindeki grup bugün öğle saatlerinde İstanbul Valiliği’ne geldi.

Vali yardımcıları ile görüşen grup, daha sonra basın açıklaması yaptı. Türkiye Alevi Bektaşi Federasyonu Genel Başkanı Baki Düzgün yaptığı açıklamada, “Vali yardımcıları ile yaptığımız görüşmede cenaze bugün saat 16.00’da kaldırılacak. Bütün halkımızın bu cenazeye katılımını bekliyoruz. Alevi inancına, Alevi adabına uygun bir şekilde cenazemizi kaldıracağız” dedi.

Öte yandan, Günay Özarslan’ın cenazesinin defin işlemi sırasında güvenlik güçlerinin mahalleden çekilecekleri ifade edildi. Bağcılar’da Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin bir adrese operasyon düzenlediği sırada içeriden ateş açılmış, çıkan çatışmanın ardından DHKP-C üyesi Günay Özarslan ölü ele geçirilmişti. 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler