YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Aladağ'da kayak keyfi
Aladağ'da kayak keyfi
27 Ocak 2016 10:02
Derbent ilçesindeki Aladağ, günü birlik kayak keyfi yaşamak isteyenlerin tercih ettiği yerler arasında bulunuyor.

Derbent ilçesinde etkili kar yağışı ile 2 bin 385 metrelik rakıma sahip Aladağ'ın zirvesi ve yamaçları beyaz örtüyle kaplandı. 

Kayak merkezi yapılması için çalışma yürütülen Aladağ'da kayak keyfi yaşamak isteyen aileler ilçeye geliyor. 

Birçok aile tatil için Türkiye'nin değişik illerindeki kayak merkezlerine giderken, bazıları günü birlik geldiği Aladağ'da yanlarında getirdikleri kayak takımları ile bu keyfi yaşarken, kimileri de kızaklarla ya da lastik şambrelleriyle birlikte beyaz örtünün tadını çıkarıyor. 

Derbent Belediye Başkanı Hamdi Acar, gazetecilere yaptığı açıklamada, Konya Büyükşehir Belediyesince Aladağ'a yol açılmasının ardından ulaşım sıkıntısının kalmadığını belirtti.

Belediye olarak kayak tesisinin kurulacağı alana küçük bir sosyal tesis kazandırdıklarını ifade eden Acar, "Burada arzu eden ailelerimiz için plastik ve ahşaptan kızaklar da bulunuyor. Aladağ, daha tesisler yapılmadan birçok kayak tutkununun uğrak adresi oldu.

Şu anda yer yer bir metre seviyelerinde kar kalınlığı mevcut. Birçok aile kayak ve kızak takımlarıyla gelip burada kayak keyfini yaşıyor. Ailelerden okulların tatile girdiği bu dönemde, Aladağ'a gelerek kayak yapma zevkini, hazzını yaşamalarını tavsiye ediyoruz" dedi.


AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler