YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Alacakaya'da silahlı saldırı: 1 ölü
Alacakaya'da silahlı saldırı: 1 ölü
26 Aralık 2010 19:16
Alacakaya'da iki kardeşin işlettiği dükkanlara yapılan saldırıda 1 kişi öldü, 3 kişi yaralandı.

Elazığ'ın Alacakaya ilçesinde iki kardeşin işlettiği dükkanlara yapılan silahlı saldırıda 1 kişi öldü 3 kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre, Site Mahallesi'nde Mamoş Sontekin'in (52), işlettiği fırın ile yanında kardeşi Hayrettin Sontekin'in (54) işlettiği nalbur dükkanına, Sait Tokpınar (61), tarafından henüz belirlenemeyen bir nedenle tabancayla ateş açıldı.

Saldırıda Hayrettin Sontekin olay yerinde hayatını kaybetti, nalbur dükkanında bulunan yeğeni Cihan Sontekin (25) ile fırında bulunan Mamoş ve oğlu Mehmet Sontekin (29) yaralandı. Yaralılar önce Maden Devlet Hastanesine, ardından Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Fırat Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Hayatını kaybeden Hayrettin Sontekin'in cenazesi de Maden Devlet Hastanesine kaldırıldı. Olay yerinde 15'ten fazla boş mermi kovanı bulundu.

Olayın ardından Sait Tokpınar arkasından kimse gelmesin diye 3-4 ateş açarak Emniyet Müdürlüğüne gidip silahıyla birlikte teslim oldu.

Öte yandan, Sait Tokpınar'ın oğlu Arif Tokpınar'ın (39) da olay yeri yakınlarında bir otomobilde beklediği, saldırının ardından kaçtığı öne sürüldü. Arif Tokpınar henüz yakalanamadı.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. AA

 

çok yazık
 // ceylan pınar
ilçenin durumu bu olmamalı bu davanın devam edeceğini tahmin ediyorum emniyet ve güvenlik güçlerinden tedbir alınmasını daha fazla kanın dökülmemesini istiyorum ALLAH KİMSEYİ BU DURUMA DÜŞÜRMESİN....
29 Aralık 2010 11:06
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler