YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Akyazı'da vahşet!
Akyazı'da vahşet!
19 Haziran 2013 07:01
Akyazı’nın Taşburun köyünde 17 Haziran Pazartesi Akşamı ‘Camiye gidiyorum’ diye evden ayrılan Mehmet Karakulak’ın (44) cesedi ormanlık arazide bir çukur içinde bulundu.

 

Edinilen bilgilere göre Taşburun köyünde “Yatsı namazına gidiyorum” diye evden ayrılan Mehmet Karakulak’dan bir daha haber alınamadı.

Evden motosikletiyle çıkan Karakulak’ın ailesi Köy muhtarı Fethi Kılıçoğlu’na durumu bildirdi. Muhtar Kılıçoğlu durumu jandarmaya bildirerek yardım istedi.

Gece boyunca haber alınamayan Karakulak için köylü seferber olarak camiye gidebileceği yolları ve o bölgedeki ormanlık arazileri aramaya başladı. Köylüler yoldan 25 metre uzaklıktaki ormanlık arazide daha önce defineciler tarafından kazılan 2 metrelik bir çukurda kırık taze dal ve yapraklar bulunca durumu jandarmaya bildirdi.

Olay yerine gelen Jandarma ekipleri olay yerinde yaptıkları araştırmada toprakla üzeri örtülmüş halde Karakulak’ın cesedine ulaştı. Olay yerinde yapılan geniş çaplı araştırmada Yol kenarında kan izleri ve Karakulak’a ait kask bulundu.

Toprak altından çıkartılan cesette kafa bölgesinde yara ve kana rastlandığı öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor. Ceset otopsi yapılmak üzere İstanbul Adli tıp kuruma gönderildi. Kesin ölüm sebebi otopsi sonrası belli olacak.

Taşburun köyü muhtarı Fethi Kılıçoğlu “Mehmet Karakulak her akşam namaza gelirdi. İyi biriydi kimseyle husumeti yoktu. Ailesi arayarak camiye gidiyorum diye evden çıktığını ve geri dönmediğini belirtti bizde jandarmadan yardım istedik" dedi.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler