YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Aksaray’da göstericiler bankayı ateşe verdi
Aksaray’da göstericiler bankayı ateşe verdi
02 Mart 2014 10:08
Fatih Aksaray’da yasadışı gösteri yaparak bir banka şubesini ateşe veren grup, polisle çatıştı.

Fatih Aksaray’da sabah saatlerinde gerçekleşen yasadışı gösterilerde banka şubelerine molotof kokteyli atan ve polise saldıran 6 kişi gözaltına alındı. Zanlılarla birlikte molotof yapımında kullanılan malzemeler de ele geçirildi.

Aksaray'da sabah saatlerinde bir banka şubesine molotof kokteyli atan bir grup, polise taşla saldırdı. Polisin müdahale ettiği grup, ara sokaklara kaçarak yeniden toplanmaya başladı. Kumkapı sokaklarında göstericileri kovalayan polis, 6 kişiyi gözaltına aldı. Polisin molotof kokteyli yapımında kullanılan yanıcı maddeleri de ele geçirdi. Su bidonları içerisinde depolanan benzinler, polis tarafından emniyete götürüldü. Gözaltına alınan zanlılar, ifadesi alınmak üzere karakola götürüldü.

Polise taş yağdıran gruba, polis biber gazı ve tazyikli su ile müdahale etti.Aksaray Hayriye Tüccarı Caddesi üzerinde saat 05.30 sıralarında yasadışı gösteri yapan bir grup banka şubesine Molotof ve taşlarla saldırdı. Yangının çıktığı şube itfaiye erleri tarafından söndürülürken, bankanın bulunduğu sokaktan çıkan gruppolise taş yağdırdı.

Polis ise gruba biber gazı ve tazyikli su ile müdahale etti. Aksaray’da yaşanan gerginlik ara sokaklarda uzun süre devam etti. Sokak aralarından çıkan eylemciler, polise uzun süre taş atarak saldırdı. Polisle göstericiler arasında süren bu görüntüler, hava aydınlanıncaya kadar devam etti. Gösteriler sırasında cadde yaya ve araç trafiğine uzun bir süre kapatıldı. Polisin gösterilerin olduğu Aksaray’daki güvenlik önlemleri sürüyor.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler