YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AKP'li başkana yumruklu saldırı
AKP'li başkana yumruklu saldırı
21 Temmuz 2010 16:48
Aksaray Belediye Başkanı AK Partili Nevzat Palta ile bir esnaf lokantasında imar konusunda tartışan kişi, başkana yumruk attı.

Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, Kent Meydanı Düzenleme Projesi kapsamında Valilik arkasında bulunan ve belediye tarafından ihaleye çıkarılarak kiralanan iş yerlerinin açılış törenine katıldı.

Törenden sonra bir iş yerini ziyaret ederek, vatandaşlarla sohbet eden Palta, imar uygulamaları nedeniyle mağdur olduğunu söyleyen Ahmet G. adlı bir kişinin sözlü sataşmasıyla karşılaştı.

Ahmet G, tartıştığı Belediye Başkanı Nevzat Palta'nın yanına giderek yumruk attı. Yumruk, Palta'nın boynuna isabet etti.

Etkisiz hale getirilen Ahmet G, polise teslim edildi.


-BAŞKANDAN YAZILI AÇIKLAMA-


Olayla ilgili Aksaray Belediye Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, çirkin saldırının nefretle kınandığı belirtildi.

Nevzat Palta ve beraberindekilerin, iş yerlerinin açılış töreninin ardından bir kişinin çay içme davetinde bulunduğu, bu arada saldırıya uğradığı bildirilen açıklamada, şöyle denildi:

''6 yılı aşkın bir süredir halktan biri olarak, halkla iç içe üstün bir gayret ve azimle Aksaray için gecesini gündüzüne katmak sureti ile çalışan belediye başkanımıza yapılan yakışıksız davranış, maalesef tüm hemşehrilerimizi üzmüştür. Bu uygunsuz hareket kesinlikle Aksaray halkını temsil etmemektedir. Geleceğin Aksaray'ını kurmak için hizmete talip olan Başkanımız değerli hemşehrilerimizin yüzde 60'a varan desteğiyle 2. dönemde de coşku ve heyecanını kaybetmeden hizmet sevdasını sürdürecektir. Bu davranış ve yaklaşım tarzı şüphesiz bizi hizmet etmekten alıkoymayacaktır. Her şeyi göze almaya değer bulduğumuz bu güzel şehri en güzel şehir haline getirebilmek için var gücümüzle çalışacağız. Yapılan fiili saldırı sonucu saldırıyı gerçekleştiren şahıs, çevrede bulunan vatandaşlarca etkisiz hale getirilerek emniyet kuvvetlerine teslim edilmiştir. Başkanımızın sağlık durumunda herhangi bir olumsuz durum olmayıp, görevine devam etmektedir.'' AA
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler