YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti'li milletvekilinden Yılmaz Özdil'e dava
AK Parti'li milletvekilinden Yılmaz Özdil'e dava
22 Mayıs 2014 17:28
AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, "Halkı kin ve nefrete tahrik edici boyutta ifadeler" kullandığı gerekçesiyle gazeteci Yılmaz Özdil hakkında "hakaret", Sosyal Güvenlik Uzmanı Ali Tezel hakkında "İftira" suçlamasıyla dava açtı.

Özdağ'ın avukatı Ümit Rona, söz konusu suç duyurusu hakkında bilgi verdi. Rona, yaptığı açıklamada, yakın zamanda yaşanan Soma olayında milletçe son derece üzüldüğümüzü belirterek şöyle konuştu: "Bu üzücü olayda hem devlet kurumları hem halkımız yaraları sarmaya çalıştı. Müvekkilim Manisa Milletvekili Sayın Selçuk Özdağ da olayın başından itibaren ilçemiz olan Soma'da tüm birimlerin seferber olması ve yaraların sarılması için ailelerin yanında yer aldı.

Bu üzücü günler içinde Sosyal Güvenlik Uzmanı Ali Tezel twitter hesabında yazdığı beyanlarda '450 işçi üzerine küllü su atıldığı ve betonlaştırma sebebi ile artık kurtulma şanslarının kalmadığı' yönündeki ifadeleri ile ve yine Köşe Yazarı Yılmaz Özdil medyada kullandığı, ölen işçilerin siyasi tercihleri ve katıldıklarını iddia ettiği miting nedeniyle 'Müstehak' ifadesini kullanarak toplumda infiale neden olmuş ve acıları artırmışlardır. Ali Tezel'in ifadeleri 'İftira' niteliğinde değerlendirilecek, Yılmaz Özdil'in ifadeleri ise 'hakaret' olarak değerlendirilecek ve her ikisininde, halkı kin ve nefrete tahrik edici boyutta ifadeler içermesi sebebi ile müvekkilim Manisa Milletvekili Sayın Selçuk Özdağ adına suç duyurusunda bulunduk."

Avukat Ümit Rona, şu andan itibaren adli mercilerce gerekli soruşturmaların başladığını sözlerine ekledi

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler