YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Partili adaylara bombalı tuzak
AK Partili adaylara bombalı tuzak
25 Ekim 2015 14:59
Diyarbakır'da AK Parti vekil adaylarının geçiş yapacağı güzergahta terör örgütünün yola yerleştirdiği iki ayrı bomba son anda farkedildi.

Diyarbakır'ın Hani ilçesinde AK Parti milletvekili adaylarının seçim çalışmaları için geçiş yapacağı güzergahta terör örgütü PKK mensuplarınca yola yerleştirilen iki ayrı patlayıcı, güvenlik güçlerince kontrollü şekilde infilak ettirildi.

Alınan bilgiye göre, AK Parti Diyarbakır milletvekili adayları Galip Ensarioğlu, Fatih Kayhan ve Alaattin Parlak, bazı partililerle seçim çalışmaları için konvoy halinde dün Hani ilçesine hareket etti.
Bölgede yol kontrolü yapan korucular, Aksalkan ve Mıbırdaş köyleri arasında yola tuzaklanmış bir patlayıcı olduğunu fark etti.

İddiaya göre, teröristler patlayıcıyı yerleştirdikleri yola bir kamyon kum dökerek AK Parti konvoyunu bu noktada durdurup patlayıcıyı infilak ettirmek istedi.
Bölgede kontrol yapan korucuların kabloları fark etmesi üzerine durum jandarmaya bildirildi.

Olay yerine gelen jandarma ekiplerince karayolu ulaşıma bir süre kapatılarak patlayıcı düzeneği kontrollü şekilde patlatıldı.

TUZAĞI KORUCULAR FARKETTİ

Çalışmalarını sürdüren korucular, Kaygusuz beldesi yakınlarında da yola yerleştirilen bir patlayıcı olduğunu gördü.

Jandarma ekiplerince yolda alınan güvenlik önlemlerinin ardından patlayıcı imha edildi.
Patlamanın etkisiyle karayolunda oluşan çukur, daha sonra mıcır dökülerek kapatıldı.

ENSARİOĞLU'NDAN BOMBALI TUZAK YORUMU

AK Parti Diyarbakır milletvekili adayı Galip Ensarioğlu, AK Parti konvoyuna "bombalı tuzak" iddiasına ilişkin, "Biz mayınlı yoldan geçtikten sonra fark edilerek mayınlar patlatılmış. Enteresan bir ateşkesle karşı karşıyayız. Her gün mayın döşeniyor, saldırı yapılıyor, sözde ateşkes var" dedi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler