YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti binası ve araçlarına saldırının zanlısı yakalandı
AK Parti binası ve araçlarına saldırının zanlısı yakalandı
02 Mart 2014 10:07
Bursa’nın İznik ilçesinde, AK Parti teşkilatının seçim araçları ve parti binasına boyalı saldırı gerçekleştirdiği iddia edilen şüpheli yakalandı.

26 Şubat Çarşamba gecesi saat 03:00'de, AK Parti İznik teşkilatının Mahmut Çelebi Mahallesi’ndeki parti binası ve önünde park halindeki üç seçim aracına sprey boyalarla hakaret içerikli yazılar yazıldı. Polis, 3 bin metrekare alanda bulunan işyeri ve bankaların güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Görüntüleri inceleyen ekipler, o gece geç saatte kameraların açısına giren ve şüpheli görülenlerin ifadelerine başvurdu. Çapraz sorguya çekilen 6 şüpheliden S.Ü. (23) adlı genç, çelişkili ifadeler verince yakayı ele verdi. Emniyette suçunu itiraf eden S.Ü, alkol aldığını ve pişman olduğunu söyledi.

İfadesinde, yaşanan güncel siyasi olaylardan etkilendiğini belirten S.Ü’nün, "O gece alkol almıştım. Kendimde değildim. Medya ve sosyal paylaşım sitelerinde çıkan haberlere öfkelenip arabaların üzerine ve parti binası camına sprey boya ile yazılar yazdım. Çok pişmanım. AK Parti yöneticilerinden özür diliyorum" dediği öğrenildi.Savcılığa sevk edilen S.Ü, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Facebook'ta paylaştı

Saldırıyı yapan S.Ü, saatler sonra saldırıyla ilgili sitelerde çıkan haberleri facebook hesabında paylaştı. S.Ü, sosyal paylaşım hesabından paylaştığı haberlerde ilginç yorumlar yaptı.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler