YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ak Parti, Aksaray'da ayran dağıttı
Ak Parti, Aksaray'da ayran dağıttı
30 Nisan 2013 15:52
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın "Bizim milli içeceğimiz ayrandır" açıklamasının ardından AK Parti Aksaray Merkez İlçe Teşkilatı vatandaşlara ayran dağıtımı yaptı.

AK Parti Merkez İlçe Tanıtım ve Medya Başkanı Yılmaz İlhan, ayranın sağlıklı bir içecek olduğunu ve tüketimini arttırmak için böyle bir etkinlik gerçekleştirdiklerini kaydetti. Alkolün milli içecek olmayacağını ifade eden İlhan, “Ocakları söndüren, yuvaları yıkan, ekmeğe muhtaç hale getiren alkol lanetinden uzak durulması gerekiyor. Bunun yerine ayran tüketilmesi gerektiğini vurguluyoruz. Sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir yaşam sağlamanın yolu alkol değildir. Başbakanımızın açıklamasını destekliyoruz ve onunla aynı düşüncede olduğumuzu ifade ediyoruz” dedi.

Halkın yoğun ilgi gösterdiği ayran dağıtımında küçük çaplı izdiham yaşandı. Vatandaşlar da Başbakanın açıklamasının yanında olduklarını belirtti. İranlı bir turist de ayranı çok sevdiğini söyledi. Hava sıcaklığının 28 dereceyi bulduğu Aksaray’da yapılan dağıtım herkese serinletti.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler