YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ailenin yarısı engelli
Yarısı hastalıkla boğuşan 12 kişilik Acar ailesi 10 metrekarelik odada yaşıyor
Ailenin yarısı engelli
11 Kasım 2010 / 16:58 Güncelleme: 11 Kasım 2010 / 16:58

Mardin'in Midyat ilçesine bağlı Gülveren köyünde, 10 metrekarelik odada zor şartlarda yaşayan 12 kişilik Acar ailesi yetkililerden ve hayırseverlerden yardım bekliyor. 18 ila 24 yaş aralığında hastalanan Acar ailesi fertlerinin hastalıklarının ne olduğu ise bilinmiyor.


       

Gülveren köyünde komşularının desteğiyle ayakta duran Acar ailesinin 4 çocuğu fiziksel özürlü. 2'si kız 11 çocuğu bulunan yardıma muhtaç ailenin iki ay önce Rıfa (25) isimli kızları bilinmeyen bir hastalıktan dolayı hayatını kaybetti. Geriye kalan evin tek kızı Rağde (17) ise evin bütün sorumluluğunu üstlenmiş durumda.

Dört çocuğu fiziksel hastalığa yakalanan baba Nurettin Acar (56) gündelik işlerde çalışıyor, anne Ferha Acar'ın (49) ise sinir hastası.

SEBEP AKRABA EVLİLİĞİ Mİ?

Dayısının kızıyla evlenen Nurettin Acar, çocuklarının belli bir yaşa geldikten sonra fiziksel olarak hastalandıklarını belirterek, tedavi olmaları için yardım istedi.
 

Köy muhtarı Ali Alkol, ailenini durumu ile ilgili yaptığı açıklamada, "Belli bir yaşa geldikten sonra bunları bir hastalık tutuyor. Ayakları, vücutları titriyor. Zaten iki ay önce büyük ablaları vefat etti. On metrekare odada yan yana yatıyorlar, mutfakları sadece bir tencereden ibaret. Çalılar altında banyo yapıyorlar. Devletimizden ve yardımsever insanlarımızdan yardım bekliyoruz." dedi. CHA
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler