YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ailelerin acısı biraz hafifledi
Ailelerin acısı biraz hafifledi
28 Nisan 2010 17:25
Seri cinayet zanlısının yakalanması, ailelerin acısını hafifletti

İzmir Balçova'da başından kurşunla vurularak öldürülen Ayşe Selen Ayla'nın ailesinin acısı, seri katil zanlısının yakalanması ile hafifledi.
 

Baba Sertel Ayla, yakalama haberinin yüreklerine su serptiğini ifade ederek, "Acımız çok büyük. Evlat acısı. Sözlerle anlatılamayacak bir şey başımıza geldi. Tabi katilin yakalanması biraz yüreğimize su serpti. Kızımızı belki geri getirmeyecek ama biricik kuzumuzun biraz tesellisini bulduk." dedi.
 

Sertel Ayla, kızını şöyle anlattı;
 "Ayşe Selen Ayla tek çocuktu, biricik kuzumuzdu. Büyüttük yetiştirdik. Mimar olmak istedi. Hadi mimar ol dedim. Ben inşaat mühendisi olduğum için, 'babacım ben de mimar olayım, arkadaşlarım mimarlığa gidiyor' dedi. İki yıl matematik bölümüne devam etmişti, sonra burayı kazandı. Sonra hazırlık sınıfını atladı bayram yaptık bir sene kazandık diye.
 

Çok güzel bir okulu vardı. Her şey çok güzeldi, hayaller kuruyorduk. Hepsi bir anda, müessif olay çok üzdü bizi. Kızıma tembih ettim, dedim, kızım bak çantanı isterlerse ver, direnme, şikayetçi de olma dedim. Çünkü ortalık bozuk. İnsanlar keşke bizim gibi iyi düşünebilse... Bizim eksiğimiz herhalde bu. Hep iyilikleri düşünüyoruz. Kötülükle bir şey olmuyor, kimse bir şey kazanmıyor.
 

Gencecik kızlar, yarın bizim istikbalimiz. Bu ülke onlara kalacak, ülkeyi ileriye götürecekler. Biz de görevimizi yapacağız. Onları çok iyi yetiştirmemiz lazım ama her şey istediğimiz gibi gitmiyor. Yanına gitmek istedik. Olay gecesi saat 22.00’de ben kendisi ile görüştüm. Çok iyi, şendi, hayat doluydu, kızım kendine iyi bak meyveler al, derslerine iyi çalış bir araya gelelim dedim ve hatta bizi çağardı. Bu hafta gidemedik. Üzüntümüz de bu yönde oldu."
 

 "İDAM CEZASI TEKRAR GETİRİLSİN"
Ayla; "Bu tip olaylarda ölüm cezasının, idam cezasının tekrar gelmesinin iyi olacağını düşünüyorum. En azından caydırıcı bir ceza. Ölüm cezası belki de iyi bir ceza değil, ben karşıyım. İnsanlar kolay yetişmiyor, topluma insanlar kazandırılmalı. Ancak böyle seri katil cinayetler işleyen, etrafına çok büyük zarar veren insanların da caydırıcı olması için bir kısas olarak aynı şekilde cezalandırılması gerektiğini düşünüyorum." şeklinde konuştu.
 

"AKLIMDA SORU İŞARETİ OLACAKTI"
 Emniyet güçlerinin kısa sürede yakaladıkları cinayet zanlısının kendileri açısından bir umut olduğunu ifade eden Ayla, "Yakalanması tesellimiz oldu. Eğer yakalanmasaydı ben çok üzülecektim. Bir ömür boyu kafamda soru işareti kalacaktı. Ne oldu diye... İnşallah olayı çözüp suçlular da gerekli cezaları bulacaklardır." diye konuştu. İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler