YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Aile kavgasında 4 tutuklama
Aile kavgasında 4 tutuklama
27 Mayıs 2011 21:20
Siverek'te 2 ay önce arazi anlaşmazlığı nedeniyle 2 aile arasında çıkan ve 5 kişinin ölümüyle sonuçlanan silahlı kavgayla ilgili yürütülen soruşturmada 4 kişi daha tutuklandı.

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde yaklaşık 2 ay önce yaşanan ve 5 kişinin öldüğü silahlı kavgayla ilgili 4 kişinin daha tutuklandığı bildirildi.

Valilik basın bürosundan yapılan yazılı açıklamada, 3 Nisan 2011 tarihinde Oyman köyünde 2 aile arasında kavga yaşandığı hatırlatılarak, şöyle denildi:

''Arazi anlaşmazlığı sebebiyle meydana gelen ve 5 kişinin öldürülmesiyle sonuçlanan ve olay şüphelilerinden birinin tedavi gördüğü Adana ilindeki özel bir hastaneden yakınları tarafından kaçırılması olayıyla ilgili olarak; Siverek Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında, 27 Mayıs 2011 tarihinde güvenlik güçlerince icra edilen operasyonda, 14 ayrı yer ve 90 ayrı noktada eş zamanlı olarak yapılan aramalarda, haklarında yakalama emri bulunan 10 şüpheli şahıs ile çok sayıda silah ve bu silahlara ait olduğu belirlenen fişek ve malzemeler ele geçirilmiştir.

Yakalanarak adli makamlara sevk edilen 10 şüpheliden H.M, O.B, T.B, ve P.B. tutuklanmıştır.''

Siverek'e bağlı Oyman köyünde 3 Nisan 2011 tarihinde arazi anlaşmazlığı nedeniyle iki ailenin fertleri arasında meydana gelen silahlı kavgada 5 kişi ölmüş, 4 kişi de yaralanmıştı. Olayla ilgili 5 kişi tutuklanmıştı.

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler