YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ahmet Türkün torunu örgüt üyeliğinden tutuklandı
Ahmet Türkün torunu örgüt üyeliğinden tutuklandı
02 Şubat 2016 20:23
Geçtiğimiz hafta İstanbul'un 8 farklı ilçesinde yapılan terör operasyonlarında gözaltına alınan Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Ahmet Türk'ün torunu Heja Türk'ün de bulunduğu 6 üniversite öğrencisi tutuklandı.

COLOMBİYA ÜNİVERSİTESİ'NDE YÜKSEK LİSANS İÇİN KAYIT YAPTIRDI

Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Savcılığı tarafından sorgulanan şüphelilerden Heja Türk’ün Boğaziçi Üniversitesi Amerikan Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun olduğu ve Colombiya Üniversitesi'nde yüksek lisans yapmak için bu yıl kaydını yaptırdığı öğrenildi. Savcılık sorgusu tamamlanan şüphelilerin tamamı, tutuklama talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildiği ifade edildi. 

Heja Türk'ün hakimlikteki ifadesinde, örgüt propagandası yaptığı öne sürülen sosyal medyadaki iletileri ilgisini çektiği için paylaştığını, Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında yaptığı paylaşımların ise kişisel görüşü olduğunu söylediği belirtildi.

3 AYRI SUÇTAN TUTUKLANDI

Hakimlikteki sorguları tamamlanan şüphelilerden Heja Türk, “terör örgütü üyesi olmak”, “örgüt propagandası yapmak" ve “Cumhurbaşkanına hakaret” suçlarından cuma günü tutuklandığı ortaya çıktı. Diğer şüpheliler Çağrı Kurt, Mehtap Demirci ve Julide Yazıcı’nın, "örgüt üyeliği" suçlamasıyla, "terör örgütü üyesi olmak" suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildiği öğrenildi. 


İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler