YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ahmet Suphi Altındöken Nereye gömüldü?
Ahmet Suphi Altındöken Nereye gömüldü?
16 Nisan 2016 11:46
Ahmet Suphi Altındöken'in cenazesi ortada kalmıştı. Özgecan'ın katili Ahmet Suphi Altındöken'in cesedi 5 gündür morgdaydı. Suphi Altındöken gömüldü mü? Hiçbir mezarlık tarafından kabul edilmeyen Ahmet Suphi Altındöken nereye gömüldü?

Ahmet Sulpi Altındöken'in cenazesi 5 gündür ortada kalmıştı. Özgecan Aslan'ın katillerinden Ahmet Suphi Altındöken'e büyük bir tepki vardı. Cezaevinde öldürülen Altındöken, hiçbir mezarlık tarafından kabul edilmemişti. Ahmet Suphi Altındöken'ın cesedi gömüldü mü? Ahmet Suphi Altındöken nereye gömüldü? Altındöken'in naaşı hangi mezarlığa gömüldü?

SURİYELİ KADIN GÖRÜNTÜSÜ VERİLDİ

Dün gece, yakınları ve ailenin avukatı tarafından Adana Devlet Hastanesi morgundan alınan cenaze, bir pikaba konuldu. Gazetecilere cenazeyle ilgili "Bir Suriyeli kadın cenazesi alıyoruz" açıklaması denildi. Bu yolla gazetecilerin takibinden kurtulmak isteyen aile, tabutun üzerine de bir eşarp örttü.

Özgecan'ın katili, Suriyeli kadın kamuflajıyla gömüldü

GAZETECİLERİN TAKİBİ ENGELLENDİ

Adana-Mersin otoyolu Tarsus kavşağında kontrol noktası oluşturan polis ekipleri, cenazeyi taşıyan pikabın geçişine izin verip, gazetecilerin araçlarını durdurdu. Cenazenin gizli tutulan bir yerde, gece karanlığında defnedildiği öğrenildi.

Özgecan Arslan'ın, katili Ahmet Suphi Altındöken'in cenazesi, Mersin'de açıklanmayan bir yere defnedildi.

Mersin’in Tarsus İlçesi’nde hunharca öldürülen üniversite öğrencisi 20 yaşındaki Özgecan Aslan’ın katil zanlısı 26 yaşındaki Ahmet Suphi Altındöken ile babası Necmettin Altındöken, cezaevinde saldırıda yaralandı. Katil zanlısı Gültekin Alan’ın havalandırmaya çıkarken tuvalete gidip, olayda kullandığı tabancayı aldığı, kapıdaki bir infaz koruma memurunun başına tabanca dayayarak kapıyı açtırdığı, ardından da Necmittin Altındöken ve Suphi Altındöken’e kurşun yağdırdığı belirlendi. Alan, olayın ardından 2 buçuk saat boyunca Özgecan’ın katillerinin kan kaybından ölmesini bekledi.

Alan’ın, infaz koruma mumurunu rehin alıp, kapıyı açtırdıktan sonra Ahmet Suphi ile babası Necmittin Altındöken’i vurmasının sadece 13 saniye sürdüğü öne sürüldü.

“KAN KAYBINI BEKLEMİŞ”

Katil zanlısı Gültekin Alan’ın cinayetin ardından 2 buçuk saat direnip Suphi Altındöken ile Necmettinh Altındöken’in kan kaybetmelerini beklemek için vakit geçirdiği, sonra da silahı infaz koruma memurlarına verip teslim olduğu iddia edildi. Tabancanın cezaevine nasıl ve kim tarafından sokulduğuna ilişkin kesin bir bilgiye henüz ulaşılamadı.

Gültekin Alan’ın cinayeti kendi inisiyatifiyle mi işlediği, bir başka kişi tarafından azmettirilmiş olabilme ihtimali de değerlendiriliyor. Bu nedenle, cezaevi personelinin zaman zaman 2′nci kez ifadelerine başvuruluyor. Yaşanan olayın ardından görevlendiren Cumhuriyet Savcılarının çalışmalarını sürdürdüğü öğrenildi. Öte yandan A.G. adlı bir mahkumun da tabancanın sağlanmasıyla ilgisi bulunduğu iddialar arasında. Soruşturma ekibi, mahkumların yanısıra cezaevi görevlilerinin tümünün de sabaha kadar ifadesini aldı, dışarı çıkmalarına izin verilmedi.

ozgecanin_katili_defnedildi_1460795525_8022.jpg

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler