YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ah anam buna yürek dayanır mı?
Aynı aileden ikinci şehit haberi aileyi ikinci kez acıya boğdu
Ah anam buna yürek dayanır mı?
06 Temmuz 2010 / 22:18 Güncelleme: 06 Temmuz 2010 / 22:18

Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki Beyyurdu Jandarma Karakol Komutanlığı'na teröristlerin düzenlediği saldırıda şehit olan Iğdırlı Erkan Akdeniz'in ailesi, ikinci kez evlat acısı yaşadı.

Telefonla oğlu Erkan Akdeniz'in şehit olduğunu öğrenen baba Ahmet Akdeniz ile anne Gögeç ve şehidin biri fiziksel engelli üç kardeşi, acı haber verildi. Şehit yakınlarının yaktıkları Kürtçe ağıtlar, taziyeye gelenleri ve görevli askeri gözyaşlarına boğdu. Daha önce bir oğlu şehit olan ve ikinci evlat acısına dayanamayarak baygınlık geçiren anneye sağlık ekipleri müdahale etti.
 

Baba Ahmet Akdeniz, oğlu ve aynı saldırıda şehit düşen Kars Digor doğumlu Volkan Yulalı ile şehit düşmeden bir önceki akşam konuştuğunu anlatarak, "Geçen gece oğlumla konuşurken, yanındaki arkadaşı sanırım o da şehit olmuş, uzun süre telefonla görüştüm. Benim daha önce de bir oğlum şehit oldu. Bu nedenle içimde hep bu oğlum da şehit olacak diye korku vardı. Oğlumla telefonda konuşurken 'Oğlum istiyorsan dilekçe vereyim senin başka yerde askerlik yapman konusunda' dedim, kendisi kabul etmedi. Bana 'Baba burada arkadaşlarıma alıştım, gerek yok' dedi. Ben de daha fazla ısrar etmedim. Ne acıdır ki oğlum ve telefonla konuştuğum arkadaşları şehit oldu" dedi. İHA
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler