YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ağrı'yı sağanak ve dolu vurdu
Ağrı'yı sağanak ve dolu vurdu
12 Mayıs 2014 06:21
Doğubayazıt ilçesinde etkili olan sağanak ve dolu nedeniyle 2 köy ve birkaç mezrada bazı evler hasar gördü, sel sularına kapılan bir tırın devrilmesi sonucu Türkiye-İran karayolu ulaşıma kapandı.

İlçede akşam saatlerinden başlayan ve yaklaşık 3 saat etkisini sürdüren sağanak ve dolu, hayatı olumsuz etkiledi.

Türkiye-İran karayolu, Gürbulak Sınır Kapısı mevkisinde sel sularına kapılan İran plakalı tırın devrilmesi sonucu ulaşıma kapandı. Mahsur alan tır şoförü, jandarma, AFAD, il özel idaresi ve itfaiye ekiplerinin çalışması sonucu kurtarıldı

Kaymakam Karahan Daştan, gazetecilere yaptığı açıklama, herhangi bir can kaybının yaşanmadığı sel sonucu sadece Uzunyazı ve Karga Konmaz köyleri ile bu köylere bağlı birkaç mezrada hasar meydana geldiğini söyledi. 

Daştan, "Karga Konmaz köyümüzde hayvanların telef olduğunu öğrendik. Ayrıca dağdan kopan kaya parçalarının D-100 karayoluna verdiği hasar yüzünden güvenlik nedeniyle yolu ulaşıma kapattık. Ekiplerimiz aralıksız çalışmalarını sürdürüyor. Hasar gören köylerimizde herhangi bir can kaybı olmadığını öğrendik. Gündüz gözüyle inşallah ekiplerle birlikte hasar gören köylerimizde hasar tespit çalışması yapacağız" dedi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler