YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ağrı'da tipi nedeniyle mahsur kalan 32 kişi kurtarıldı
Ağrı'da tipi nedeniyle mahsur kalan 32 kişi kurtarıldı
23 Mart 2015 01:40
Ağrı'nın Taşlıçay ilçesinde tipi nedeniyle mahsur kalan 32 kişi, İlçe Özel İdaresi ekiplerince kurtarıldı.

Karagöz köyündeki öğrenciler, 'sabah yol kapalı olur' diye ilçedeki okullarına gitmek için gece saatlerinde yola çıktı. Okul servisinde bulunan 22 öğrenci ve 8 köy sakini, tipi nedeniyle Çöğürlü köyü yakınlarında mahsur kaldı.

Durumun bildirilmesi üzerine harekete geçen İlçe Özel İdaresi ekipleri, 4 saatlik çalışmanın ardından yolu açarak, öğrenci ve vatandaşları kurtardı.

Aşağı Toklu köyü yolunda mahsur kalan 2 kişi de ekiplerin çalışmasıyla kurtarıldı.

İlçe Özel İdare Müdürü Mustafa Şengül, AA muhabirine yaptığı açıklamada, il genelinde yoğun kar yağışı olduğunu söyledi.

Karagöz köyündeki öğrencilerin yolda mahsur kaldıklarını belirten Şengül, "Yarın yol kapanır' diye geceden ilçeye getirilirken yolda mahsur kalmışlar. 112 Acil Servis ve AFAD ekiplerinden haber geldi. Biz de personel ve araçlarımızla geldik ve kurtardık.  Aynı zamanda bir minibüs ve bir otomobil daha var. Hepsini bu gece yerlerine ulaştıracağız" diye konuştu.

Ekipler tarafından kurtarılan köy sakinlerinden Murat Demirkan da öğrencilerin yatılı eğitim gördüklerini, "sabah yol kapalı olur" diye okullarına şimdi götürdüklerini söyledi.

Yaklaşık 4 saattir mahsur kaldıklarını kaydeden Demirkan, "Sağ olsunlar, Özel İdare ekipleri geldi kurtardı. Çocuklar hem acıktılar hem de üşüdüler. Bir öğrencimizin ayakları ve elleri uyuşmaya başlamıştı ki ekipler bize ulaştı" diye konuştu.

 

AA

 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler