YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ağrı’da terör operasyonu: 8 gözaltı
Ağrı’da terör operasyonu: 8 gözaltı
21 Aralık 2013 16:39
Ağrı’da mahalli seçimler öncesi vatandaşlara tehdit ve baskı yaptığı öne sürülen kişilere yönelik operasyonda 8 kişi gözaltına alındı.

Ağrı Valiliğinden yapılan açıklamada, “İlimizde son aylarda özellikle Diyadin ve Doğubayazıt ilçelerinde bazı vatandaşlar, köy ve mahalle muhtarları, siyasi parti görevlileri ve kamu görevlilerine yönelik tehdit mektupları gönderildi. Bu tehdit mektuplarında siyasi tercihlerini değiştirmelerine yönelik baskı yaptıkları, görev yaptıkları siyasi partilerden istifa etmeleri yönünde zorladıkları, sözde vergilendirme adı altında haraç istediklerinin anlaşılması üzerine, İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğünün ilgili birimlerince istihbarat çalışmaları başlatıldı.

Başlatılan istihbarat çalışmaları sonucunda Erzurum Özel Yetkili Başsavcılığı talimatlarıyla yürütülen operasyonda 8 kişi gözaltına alındı. Yakalanan şahısların üzerinde ve evlerinde yapılan aramalarda; çeşitli örgütsel dokümanlar, tehdit mektupları, 2 tabanca, 2 tüfek ele geçirildi. Ayrıca bu şahısların kamu görevlilerine gönderdikleri tehdit mektuplarının içinde Kaleşnikof mermisi bulunduğu ve bazı kamu görevlilerine yönelik suikast hazırlığı içinde oldukları tespit edildi” denildi.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler