YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ağrı'da terör operasyonu: 26 gözaltı
Ağrı'da terör operasyonu: 26 gözaltı
15 Mart 2016 12:56
Ağrı'da düzenlenen terör operasyonu kapsamında HDP Ağrı İl Örgütü binasında yapılan aramanın ardından aralarında parti il yöneticilerinin de bulunduğu 26 kişi gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, terör örgütü PKK/KCK'nın kentte 21 Mart öncesi eylem hazırlığı içerisinde olduğu ve bu yönde HDP İl Örgütü'nde çalışma yürütüldüğü yönünde alınan istihbarat üzerine Ağrı Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Ağrı Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile konuyu takibe aldı. 

Yapılan çalışmayla PKK/KCK'nın HDP Ağrı İl Örgütü binasında "seminer" adı altında "sözde öz savunma yapılanmasını" oluşturmak ve kentte 21 Mart öncesi "sözde devrimci halk savaşı" başlatmak amacıyla yaklaşık 20 gündür, "çukur kazma, kazılan çukurlara bomba ve mayın döşemek, güvenlik güçlerine mukavemet, saldırı düzenleme, özel savaş teknikleri ve ideolojik konularda eğitim verildiğini tespit eden ekipler, dün akşam saatlerinde sözde eğitim faaliyetinin son gününde operasyon başlattı. 

Parti binasında arama yapan polis ekipleri, il binasında çok sayıda örgütsel döküman, hard disk ele geçirdi. Ekipler, aralarında parti il yöneticilerinin de bulunduğu 26 kişiyi gözaltına aldı. 

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler