YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ağrı'da ortalık karıştı polis taşlı saldırı yapan gruba müdahale etti
Ağrı'da ortalık karıştı polis taşlı saldırı yapan gruba müdahale etti
21 Temmuz 2015 23:32
Ağrı'da, Suruç'taki terör saldırısını bahane ederek gösteri düzenleyen ve polise taşlı saldırıda bulunan gruba, biber gazı ve tazyikli suyla müdahale edildi.

Saldırı nedeniyle basın açıklaması yapmak isteyen gruplar, HDP İl Başkanlığı önünde bir araya geldi.

HDP Ağrı milletvekilleri Dilan Dirayet Taşdemir, Berdan Öztürk ve Mehmet Emin İlhan ile HDP, DBP il ve ilçe başkanlarının da aralarında bulunduğu grup, Dörtyol Kavşağı'na kadar yürüdü.

Buradaki basın açıklama sonrası oturma eylemine başlayan gruba, emniyet güçlerince gösterinin bitirilmesi yönünde anons yapıldı. DBP Ağrı İl Başkanı Necmettin Efe de gruba sessizce dağılmaları için duyuruda bulundu.

Efe'nin anons yaptığı sırada grupta bulunan bazı göstericiler ile emniyet mensupları arasında sözlü tartışma yaşandı. Grubun Cumhuriyet Caddesi'ne doğru tekrar yürüyüşe geçmesi üzerine grup ile polis arasında gerginlik yaşandı.

Polis ekipleri, taşlı saldırıda bulunan göstericilere biber gazı ve tazyikli suyla müdahalede bulundu. Ara sokaklara dağılan eylemcilerin taşlarına hedef olan polis araçlarının camları kırıldı.

Plastik merminin ayağına isabet ettiği ileri sürülen Taşdemir ile biri amir olmak üzere 4 polisin yaralandığı öğrenildi.

Taşdemir, olayların ardından yaptığı açıklamada, Suruç'taki saldırı nedeniyle basın açıklaması yapmak istediklerini, oturma eyleminin ardından polisin şiddetine maruz kaldıklarını iddia etti.

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler